hello
The post JPMorgan: Az infláció tartós trend, mely a bitcoin és az arany számára kedvez appeared first on Kripto Akadémia.
]]>Az úgynevezett debasement trade gyakorlatilag egy új narratíva a kriptopiacon. Lényege, hogy az egyre nyilvánvalóbban és gyorsuló ütemben inflálódó fiat valutát mihamarabb valami tartós értékkel bíró eszközre váltsák át. Innen jön a szó jelentése, a “elértéktelenedési kereskedést” jelent.
A JPMorgan elemzői, köztük Nikolaos Panigirtzoglou, jelentésükben rámutattak, hogy az arany és a bitcoin strukturális fontossága az elmúlt évben jelentősen megnőtt.
„Az arany árfolyam-emelkedése az elmúlt év során messze meghaladta a dollár és a reálkötvényhozam változásai által indokolt szinteket, ami valószínűleg a ’debasement trade’ újbóli megjelenését tükrözi” – írták.
Az arany befektetési célú tartása egyre nagyobb jelentőséggel bír világszerte mind államok, központi bankok és magánbefektetők által is.
Ez magában foglalja a fizikai aranyat, az aranyalapú ETF-eket és egyéb befektetési eszközöket is.
Ez az árfolyamán is meglátszik, ugyanis idén egy év alatt 30%-os növekedést produkált az eszköz.
A bitcoin szintén egyre fontosabb szereplővé válik a befektetői portfóliókban. A JPMorgan szerint a 2024-es év fordulópontot jelentett a kriptovaluták piacán, hiszen rekordszintű, 78 milliárd dolláros tőkebeáramlást regisztráltak. Ez több forrásból származott, beleértve:
Különösen a MicroStrategy bitcoinbefektetése emelkedik ki, amely 2024-ben a teljes kriptotőke-beáramlás 28%-át tette ki.
A BTC árfolyama ennek következtében a két év alatt 453%-os emelkedést produkált. A tavalyi évben pedig ez az emelkedés 127% volt. Ez a hagyományos pénzügyi piacok hozamaihoz képest óriási profitot jelent.
Épp ennek a jelentős hozamnak köszönhető, hogy a kriptoeszköz árfolyama képes túlteljesíteni a valós inflációt. Emiatt a növekedési potenciál, a fix elérhető mennyiség, a hálózat megbízható működése, valamint az évek során megteremtett iránta való bizalom miatt tűnik úgy, hogy egy kitűnő eszköz, amelybe a romló fiat valutákból egyre többen menekülnek.
A bitcoin és az arany folyamatosan erősödő pozíciója azt sugallja, hogy a befektetők egyre inkább diverzifikált eszközökkel próbálják védeni magukat a globális gazdasági bizonytalanságokkal szemben. Az elértéktelenedési kereskedés nem csupán egy védekezési mechanizmus, hanem a modern befektetési portfóliók szerves részévé válik.
Úgy tűnik tehát, végleg búcsút inthetünk tehát a 80% kötvény – 20% részvény-féle általánosan javasolt “konzervatív befektetési portfólióknak”.
The post JPMorgan: Az infláció tartós trend, mely a bitcoin és az arany számára kedvez appeared first on Kripto Akadémia.
]]>The post A JPMorgan elemzői szerint a tokenizáció lehet az idei év nagy dobása appeared first on Kripto Akadémia.
]]>interoperabilitás: együttműködő képesség
Ha 2021 az NFT-k éve volt, akkor 2022-t a blokkláncok átjárhatósága és a pénzügyi tokenizáció lehetséges évének látjuk” – mondta Kenneth Worthington és Reginald Smith, a JPMorgan elemzői egy múlt pénteken közzétett jelentésükben.
“Úgy látjuk, hogy a kriptopénzpiacok egyre nagyobb jelentőséggel bírnak a pénzügyi szolgáltatások számára”.
Worthington és Smith elmondták, hogy várakozásaik szerint a kriptopiacok fejlődése idén felgyorsulhat, különösen a pénzügyi szolgáltatások esetében, ha nagyobb kapacitást és tranzakciós sebességet érnek el az Ethereum blokklánc frissítései vagy az új layer-2 kezdeményezések terén.
A kriptotér növekedése az Ethereum közelgő frissítésétől, a szabályozási tisztánlátástól függhet, mondják a cég elemzői.
Ethereum kontra bitcoin
“Ha a bitcoin a digitális értéktároló, akkor az Ethereum a digitális vászon – írták az elemzők. Az Ethereum felhasználási esetei sokkal jelentősebbek, mint amit a bitcoin esetében látunk”.
Jelenleg a hálózati torlódások az Ethereumon 50 dollár körüli tranzakciónkénti díjat eredményeznek – áll a JPMorgan jelentésében, amely megjegyzi, hogy az Ethereum emellett “nem kommunikál jól más blokkláncokkal”, bár nem részletezik, hogy mit értenek ez alatt.
Az Ethereum layer-1 hálózata a biztonságot és a decentralizációt részesíti előnyben a skálázhatósággal szemben, és másodpercenként nagyjából 15-25 tranzakciót dolgoz fel. Ehhez képest a Mastercard hálózata másodpercenként körülbelül 5000 tranzakciót képes feldolgozni. A layer-2 hálózatok azonban a tranzakciósátviteli sebességgel fognak foglalkozni, miközben megöröklik az Ethereum biztonságát.
“A Solana sokkal gyorsabb, mint az Ethereum. A Cardano jobban skálázható. A Polkadot interoperábilisabb” – jegyezték meg az elemzők. Ezek az előnyök lehetővé teszik ezeknek a láncoknak, hogy lefaragjanak az Ethereum dominanciájából és piaci értékéből, mivel megkönnyítik az Ethereum korlátait kihasználó új projektek fejlesztését.”
Az Ethereum frissítése 2022 közepére várható, aminek során a blokklánc proof-of-work-ről proof-of-stake-re fog átállni. Ez végső soron enyhíteni fogja a sebesség, a költségek és a skálázhatóság körüli aggodalmak egy részét.
Bár a bitcoin mögött álló technológia jelentős, a bitcoin felhasználási esetei “meglehetősen egydimenziósak” az Ethereummal összehasonlítva, mondta Worthington és Smith.
“Az aranyhoz képest úgy látjuk, hogy a bitcoin tartósabb, hordozható, helyettesíthető, ritka, ellenőrizhető és cenzúrától mentes. A bitcoin azonban értéktárolóként elmarad az arany mögött.”
Tokenizáció és DeFi a pénzügyi szolgáltatásokban
A JPMorgan elemzői szerint ez a szegmens még a kezdeti szakaszban van, mivel a tokenizáció a pénzügyi szolgáltatásokon belül rejtheti a legnagyobb potenciált. Különösen az illikvid eszközök esetében lehetnek előnyösek, a likviditás, az eszközkiszolgálás és az eszközösszetétel szempontjából.
“Elképzelhetőnek tartjuk a hitelek, a részvények, az ingatlanok (kereskedelmi, lakóingatlanoktól a szállodai szobákig) egyes részeinek, valamint a nem kereskedett befektetéseknek, köztük a magántőkének a tokenizálását” – írták.
Bár a JPMorgan elemzői szerint a decentralizált pénzügyek lendülete (DeFi) 2021-ben egy kicsit alábbhagyott, komoly potenciál rejlik még mindig benne, mivel szerintük a hagyományos pénzügyi rendszerben ma “több közvetítő van, mint amennyire valószínűleg szüksége van”.
A hagyományos pénzügyi szolgáltató cégek fel fogják karolni a kripto ökoszisztémát, hogy jobbá tegyék a hagyományos pénzügyi szolgáltatásokat, ajánlatokat.
“A jövőben ezt úgy képzeljük, hogy a hagyományos pénzügyi szolgáltatásokat látjuk a front-endben, a DeFi hajtja a back-endet” – jegyezte meg Worthington és Smith. Azonban úgy gondoljuk, hogy a jelenlegi szabályozási környezet (valójában a szövetségi kripto szabályok és szabályozás hiánya) korlátozza a hagyományos pénzügyek jelenlétét a kriptóban”.
A JPMorgan elemzői is megjegyezték a Coinbase részvényeiben rejlő potenciált. Magát a tőzsdét “a kriptopiac növekedésének vezető, közvetlen haszonélvezőjének” nevezték. A Coinbase, amelynek 73 millió ellenőrzött felhasználója volt 2021 harmadik negyedév végén, az elmúlt év áprilisában vált tőzsdei társasággá.
További hasznos információkat, piaci elemzéseket, kereskedéssel kapcsolatos tippeket a discord szerverünkön és a youtube csatornánkon találtok.
/blockworks, jpmorgan/
The post A JPMorgan elemzői szerint a tokenizáció lehet az idei év nagy dobása appeared first on Kripto Akadémia.
]]>The post EOS bomba formában, merre tovább? appeared first on Kripto Akadémia.
]]>◆ Ismerkedj meg a Binance-szel, ahol a legnagyobb likviditás és biztonság vár!
◆ Ezen a tőzsdén a shitcoin mennyország vár!
◆ Próbáld ki magad a Bitmex-en, használj tőkeáttétet a kereskedési rizikó csökkentésére!
◆ Itt találhatsz olyan ‘kincseket’ melyek potenciális Binance listázás előtt állnak!
◆ Csekkold a Brave böngészőt, mely BAT tokennel jutalmaz ha aktívan használod azt!
◆ Tárold biztonságban kriptopénzed a Ledger Nano S hardver tárcával! Részletes bemutatást megtalálsz róla a videóink közt!
◆ Tanulj a legjobbaktól! Ismerd meg a grafikonok elemzését a tradingview platformja felhasználóitól!
◆ Ha forintért szeretnél Bitcoint, Ethereumot vagy Litecoint vásárolni, figyelmedbe ajánljuk a Coinmixed szolgáltatásait.
The post EOS bomba formában, merre tovább? appeared first on Kripto Akadémia.
]]>The post Netflix-es sorozat jósolta meg a JP Morgan Coint! appeared first on Kripto Akadémia.
]]>◆ Ismerkedj meg a Binance-szel, ahol a legnagyobb likviditás és biztonság vár!
◆ Ezen a tőzsdén a shitcoin mennyország vár!
◆ Itt találhatsz olyan ‘kincseket’ melyek potenciális Binance listázás előtt állnak!
◆ Csekkold a Brave böngészőt, mely BAT tokennel jutalmaz ha aktívan használod azt!
◆ Tárold biztonságban kriptopénzed a Ledger Nano S hardver tárcával! Részletes bemutatást megtalálsz róla a videóink közt!
◆ Tanulj a legjobbaktól! Ismerd meg a grafikonok elemzését a tradingview platformja felhasználóitól!
◆ Érdekel a CFD-kkel és ETF-ekkel való kereskedés? Akkor az XTB lesz a kedvenc platformod hozzá!
The post Netflix-es sorozat jósolta meg a JP Morgan Coint! appeared first on Kripto Akadémia.
]]>The post JP Morgan: A kriptopénzek nem bizonyították hasznukat, a BTC 1260$ alá is mehet appeared first on Kripto Akadémia.
]]>A hír értelmében a JP Morgan szerint a bankoknak és befektetőknek a következő 3-5 év során semmilyen haszna nem származik majd a “blokkláncból”. A globális befektetési bank bank szakértői szerint ugyanis a kriptopénzek valódi értéke-értékajánlata a mai napig nem bizonyított, és csak olyan elméleti, disztópikus események bekövetkezése esetén van értelmük, mint egy globális gazdasági összeomlás, vagy bizalomvesztés az arany és a dollár irányába. “Még gazdasági válság esetén is léteznek jóval likvidebb és kevésbé bonyolult eszközök a befektetésre és a rizikó csökkentésére, mint a kriptopénzek.”
Szerintük az intézményi befektetési érdeklődés elapadt, a világon sehol nem fogadja el egyetlen jelentősebb szolgáltató sem a kriptopénzeket, és az idei év során is “kihívásokkal” fog szembenézni a kriptopénzek mindennapos fizetésre történő használata. Ezek miatt szerintük a medve piac további folytatódása esetén a 2400$-os támaszig, de akár 1260$ alá is benézhet a bitcoin árfolyama.
A redditen és kriptós oldalakon olvasható kommentek szerint ez a jelentés nagyjából biztos jele a vásárlói piac indulásának. Többen szokás szerint a bank vezérét szidják, néhányan pedig a 3200$-os támasz erősségében reménykednek.Tény, hogy a minapi ETF hír nem okozott eladási hullámot, ez pedig bizakodásra ad okot. Az a vélemény is gyakran olvasható, hogy mégis ki ne vásárolna a mostani ár egyharmadán, ha odáig esne a piac, és közben még néhány shitcoin is kiszóródna? A tőzsdepszichológia nehéz dolog, és reméljük, hogy nem kerül a piac ilyen döntési helyzetbe.
Igyekeztem megkeresni a Reuters cikk forrását, még a szerkesztői alapelveik környékén is keresgéltem, de sehol egy link vagy legalább szöveges említés arról, hogy a JP Morgantől idézett infókat ki és hol mondta, vagy hol vannak leírva. A héten Davosban gyűlt össze a világ gazdasági elitje, ahol megjelent a kriptós körökben nem túl népszerű Jamie Dimon, a bank vezérigazgatója is. Az ő davosi CNBC-s interjújából kiderül néhány gondolata bitcoin témában is, de nyilván semmit nem szólt árfolyamokról. Ami ebben érdekes volt, az az a kijelentés, hogy ők is dolgoznak blokklánc megoldáson, mert az egy remek adatbázis, amihez sokan és biztonságosan hozzáférhetnek, de jelenleg pl. részvényügyletekre drága, ráadásul a bitcoin és a blokklánc két teljesen különböző dolog.
Még mindig nem érti (legalábbis a kamerák előtt), hogy csak a publikus blokkláncoknak van értelme. Az interjút egyébként érdekes megjegyezni, ha kíváncsi vagy a világ egyik legbefolyásosabb emberének nyilvános véleményére amerikai belpolitikáról, USA vs. Kína ügyről, jegybanki kamatemelésről és néhány egyéb témáról.
The post JP Morgan: A kriptopénzek nem bizonyították hasznukat, a BTC 1260$ alá is mehet appeared first on Kripto Akadémia.
]]>The post JPMorgan munkatárssal beszélgettünk appeared first on Kripto Akadémia.
]]>A blokklánc jó, a kripto rossz
Hamar kiderült, hogy az óriáscég nem csupán gondolkodik a blokklánc használatán, már rutinszerűen használja is bizonyos – meg nem nevezett – folyamataiban. Sőt, mit több, bemutatkozó oldalukon önálló szekciót is szentelnek a területnek. A cél a belső folyamatokban, később egyes szolgáltatásaikban az elosztott főkönyvi technológia bevezetése.
A kriptopénzek kapcsán azonban már jóval kritikusabb volt a forrásunk, megtudhattunk, hogy “nincs kontroll felette”, ráadásul az árfolyamok volatilitása szinte lehetetlenné teszi, hogy befektetésre ajánlják ügyfeleiknek. Belátható időn belül semmilyen esélyét nem látják annak, hogy felvegyék szolgáltatásaik közé a kriptopénz befektetést vagy kereskedést.
Különösen hangsúlyos volt a “kontroll” szó, ebben nemhogy cáfolta volna, kifejezetten erősítette a klasszikus banki és pénzügyi szektorról kialakult képet.
Mindemellett hozzátette, hogy “figyelik” a területet, követik a fejlődését és változásait. Egyelőre pénzként és befektetésként is teljesen alkalmatlannak, túlzottan kockázatosnak írta le a bitcoin-t és társait. Bár a beszélgetésből kiderült, hogy az altcoinok jelentőségével, különösen az Ethereum részleteivel, például az okosszerződésekkel egyáltalán nincs tisztában.
Azt is megtudhattuk, hogy hisz a kriptopénzek jövőjében, a cég szakemberei közül sokan – és egyre többen – vannak, akik pozitívan viszonyulnak az új digitális pénznemekhez. A tömeges elterjedéshez szükséges időt azonban beláthatatlannak ítélik a legtöbben.
A rögtönzött állásfoglalás összefoglalásaként elmondta, hogy egyelőre értelmezhetetlen a tradicionális pénzügyi gondolkodásban és mentalitásban a JP számára az egész. Ennek ellenére, főként a fiatalabb generációk térnyerésével a cégen belül úgy látja, hogy a jövőben csak egyre nyitottabb és elfogadóbb lesz a szervezet egésze a kriptopénzekkel szemben.
The post JPMorgan munkatárssal beszélgettünk appeared first on Kripto Akadémia.
]]>