Ha kéne pár satoshi

spot_img

Balage kolléga korábban már beszámolt a Honeyminerről, most azonban néhány napos tesztünk eredményeit is bemutatjuk. A Honeyminer a 2017-es nagy bullrun, a piac óriási – vagy esztelen – felfutása során született, világszerte többen is igyekeztek meglovagolni a kriptopiac hullámait, megnyitni a bányászat lehetőségét azoknak is, akik nem rendelkeznek komolyabb bányagépekkel.

Különböző böngésző alapú szolgáltatások, az azóta jobb létre szenderült Coinhive, WordPress plugin lehetőségek és a JSECoin mellett a Miner Gate és a Honeyminer desktop alkalmzásokkal rukkolt elő, ezek lényege a “gombnyomásra” történő bányászat, hétköznapi géppel.

Valóban, a Honeyminer tökéletesen működik egy olyan laptopon is, amit száz, százötvenezer forintért kaphatunk meg a közeli plázában, a kérdés csak az, hogy mit csinál pontosan. A Honeyminer folyamatosan változtatja, optimalizálja, hogy éppen mely coint bányásszon a gépünk, bármi legyen is az, a kifizetéseinket bitcoinban kapjuk meg.

Ha túlzásnak tűnik, hogy bitcoint kapunk azért, mert egy szoftvert futtatunk az irodai munkára használt laptopunkon, az nem véletlen, hiszen mindenki, aki egy kicsit is ért a kriptopénzek területéhez jól tudja: a BTC bányászat ma már csak speciális célgépekkel (ASIC minerek) éri meg.

Ez tény és való, de ettől függetlenül tökéletesen fedi a valóságot, hogy a Honeyminer BTC jutalomban részesíti felhasználóit, egészen pontosan satoshikat kapunk. A satoshi a bitcoin legkisebb egysége, százmilliomod részről van szó.

Mi egy HP laptoppal teszteltük, négy nap alatt 253 satoshi ütötte a markunkat, a jelen árfolyam mellett ez alig több, mint egyetlen dollárcent. Talán kijelenthetjük, hogy nem ebből megyünk nyugdíjba. A Honeyminer inkább egyfajta bevezetés a bányászatba, kedvcsinálóként 1000 satoshit kapunk pusztán azért, mert letöltjük és elindítjuk a szoftvert. Nem titok, hogy ha a fenti linken keresztül töltöd le, akkor a Kirpto Akadémia is 1000 satoshi jutalomban részesül, így támogathatod munkánkat.

Persze ha egy asztali gépet használunk az irodai munkánkhoz, ami komolyabb videókártyát is tartalmaz, mint amilyen egy laptopba kerül, akkor az eredményeink is jelentősen jobbak lesznek.

Fontos kérdés az is, hogy milyen hatással van a gépünkre ez az egész. Több napos tesztünk során a használt géppel emaileket írtunk és fogadtunk, Word szövegszerkesztőt használtunk, YouTube videókat néztünk, cikkeket írtunk, semmilyen fennakadást, lassulást nem tapasztaltunk.

Automatikusan elindul minden indításnál, természetesen könnyedén eltávolítható, ha már nem szeretnénk használni, de sok vizet valóban nem zavar. Mindenkinek jó bányászatot, sok satoshit kívánunk!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img