Először az 8btc, majd több kriptopénzes hírportál is megírta, hogy a PlusToken tárcából történő kiutalások elérhetetlenné váltak és a felhasználók exitscam-re gyanakodnak. Az exitscam azt jelenti, hogy a cég lelépett az ügyfelek pénzével és a szolgáltatás nem működik tovább – ezt azonban a Kripto Akadémia nem tudja megerősíteni.
A PlusToken közösségi média felületein napokkal ezelőtt indult a dühös befektetők rohama, akik sikertelenül szerették volna kiutalni pénzüket és mesés kamatjukat sem kapták meg. Emellett a PlusToken natív kriptopénze is pár napja ugyanazon a 139,2 dolláros áron áll, szinte befagyasztva, mint napokkal ezelőtt.
A leginkább BitConnect-re hasonlító piramisjáték nagyjából 3 milliárd dollárt „kezel”, vagyis ha tényleg csalás történt, akkor ez volt idáig a legnagyobb értékű ponzi exitscam a kriptopénzek történetében. A PlusToken a Távol-Keleten, Oroszországban és Kelet-Európában is nagy számban vonzott be megvezetett ügyfeleket.
A Kripto Akadémiához is rendszeresen érkeznek megkeresések, amiben a véleményünket kérik a PlusTokenről. Mi pedig mindig mindenkit eltanácsoltunk akárcsak a kipróbálásától is.
A vádakra válaszul, tegnap megjelent egy bejegyzés a PlusToken facebook oldalán, amiben arról tájékoztatják a követőket, hogy kibertámadás érte őket. Állításuk szerint a megfelelő intézkedések elvégzése miatt a szolgáltatást egyelőre július 5-ig leállítják. Twitteren japán felhasználók már jelezték, hogy náluk működik a szolgáltatás, de hitelességüket nagyon nehéz megítélni ilyen messziről.
Márciusban Kínában nyomozás indult a PlusToken ügyében, amiben körözést adtak ki egy Chen Bo nevű férfi ellen, aki a kínai ág egyik meghatározó alakja lehetett. Őt és még öt társát két napja fogták el és ültették le online csalási sémák miatt. Bár a hatóságok nem adtak ki túl sok információt, a kriptopénzes média szerint mind a hatan a PlusToken kulcsfigurái voltak.
Ismersz valakit, aki használja a PlusTokent? Esetleg te magad? A közösség is hálás lenne, ha megosztanád tapasztalataidat az eset kapcsán.