Az év egyik legjobban várt eseménye 5 hónap múlva jön el. A bitcoin bányászok jutalma azért, hogy fenntartják a hálózatot, a felére fog csökkenni május elején. Tekintve, hogy így a bitcoin kínálat jelentősen megcsappan, rengetegen az árfolyamok ugrását várják ettől az eseménytől.
Ha a múltat nézzük, a két eddigi feleződés utáni időszakban nagyon megnőtt a bitcoin árfolyama. 2012 novemberében, a bitcoint az első feleződésekor 12$ körül cserélték. A rákövetkező egy évben az ára tízszeresére növekedett. A másik feleződéskor, 2016 júliusában 650$-ért vették a bitcoint, majd az azt követő egy évben 400%-ot ment az árfolyam.
Vannak viszont olyanok, akik azt állítják, hogy a piac már beárazta a feleződést. PlanB népszerű trader, a stock-to-flow model pártolója azt állítja, hogy a feleződést már helyesen beárazták és az idei feleződés már nem jár majd akkora bull-run-al mint az eddigiek.
#Bitcoin halving .. 4 months to go 🚀
IMO halving is priced in correctly and markets are efficient, in the sense that few people (10%) know, understand and believe S2F model, and most people (90%) don't know S2F, don't understand stats&math behind it, think demand is missing etc pic.twitter.com/Z9nBPmRBvK
— PlanB (@100trillionUSD) January 1, 2020
[banner id=”74445″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Nem ő az egyetlen, aki azt állítja, hogy más dinamika működik a piacokon mint eddig. Melten Demirors a CoinShares-től azon az állásponton van, hogy a piacokat a derivatív kereskedés dominálja, nem a bitcoin spot trading. Emiatt a kínálat (vagyis a tényleges bitcoinok a piacon) és a kereslet hagyományos modellje nem vonatkoztatható többé erre a piacra.
Egy harmadik tényező is szerepet játszik a feleződés utáni bikapiac potenciális elmaradásában. Általában minél ismertebb és minél régibb egy trend, a piac szereplői annál inkább azzal összhangban és annál hamarabb reagálnak rá.
/cryptopotato/