A Trump-kormányzat és az amerikai kongresszus képviselői sajtótájékoztatót tartanak ma, azaz február 4-én este, magyar idő szerint 20:30-kor a digitális eszközökről.
Az eseményen részt vesz David Sacks, akit Trump elnök a mesterséges intelligencia és a kriptovaluta ügyekért felelős “cárnak” nevezett ki, valamint a Szenátus és a Képviselőház pénzügyi és mezőgazdasági bizottságainak vezetői: Tim Scott (Szenátus Banki Bizottság), John Boozman (Szenátus Mezőgazdasági Bizottság), French Hill (Képviselőház Pénzügyi Szolgáltatások Bizottsága) és G.T. Thompson (Képviselőház Mezőgazdasági Bizottsága).
A sajtótájékoztató célja, hogy bemutassa, hogyan kíván együttműködni a Trump-adminisztráció és a törvényhozás, hogy biztosítsák az Egyesült Államok vezető szerepét a digitális eszközök piacán.
Miért fontos ez az esemény?
Trump és csapata egyértelmű jelzést adhat arról, hogy az Egyesült Államok nyitott a kriptovaluták és más digitális eszközök további fejlődése és elterjedése iránt, ami jelentős hatással lehet a piacokra. Az esemény előrevetítheti a közeljövőben bevezetésre kerülő jogszabályokat és szabályozásokat, így befolyással lehet a globális kriptopiacra.
Elképzelhető, hogy az Egyesült Államok nemcsak az amerikai kripto vállalkozásokat fogja támogatni, hanem aktívan felveszi a versenyt a kínai és európai digitális valuta- és blokkláncfejlesztésekkel szemben. Ezt korábban kiszivárgó értesülések alapján akár olyan adótörvények formájában is megvalósulhat, amely rendkívül hátrányosan érintenék azokat a kriptós cégeket, amelyek központja nem az Egyesült Államok területén található.
A kormány és a kongresszus vezető tagjainak részvétele alapvetően azt sugallja, hogy a digitális eszközök már egyértelműen a politikai döntéshozók érdeklődésének középpontjában vannak.
Felfüggesztett vámháború
Mindeközben egy másik fontos eseményre is sor került, amely közvetve, de szintén érintheti a kripto piacot. Az elmúlt napokban bizonytalanságot és ezáltal jelentős tőzsdei bezuhanást kiváltó vámháborút 30 napra felfüggesztették, miután Trump elnök megállapodásra jutott Kanadával és Mexikóval. Ennek értelmében mindkét ország 10 000 főt mozgósít a határbiztonság erősítésének érdekében, hogy ezzel csökkentsék az USA felé irányuló kábítószer-kereskedelmet.