A bitcoin árfolyama továbbra is emelkedő lendületet mutat a hetes nézeten, ahogyan azt az előző hetekben is tette. Ezt a lendületet nemcsak az ármozgás, hanem az on-chain adatok is alátámasztják (többek között folyamatosan nő a felhalmozás hosszabb távra). Megújult VIP Discord szerverünk tagjai is értesítést kapnak ezekről a fontosabb adatokról, amelyek nagyban segítik mindennapos döntéseiket.
Az indikátorok is megerősítik ezt a trendet. A MACD továbbra is a szignálvonala felett tartózkodik, a sztochasztikus oszcillátor stabilan túlvett tartományban helyezkedik el, az RSI pedig közelít ezekhez a szintekhez. Az árfolyam ráadásul nyomást gyakorol a Bollinger-szalag felső határára, ami a tartós felfelé irányuló nyomásra utal.

A napi grafikon szintén alátámasztja a trend erősségét. A MACD továbbra is bikás jelzést ad, és a sztochasztikus oszcillátor is a túlvett tartományban maradt. Ugyanakkor az RSI már enyhén húzódik vissza ebből a zónából, ami arra utalhat, hogy a rövid távú lendület némileg lassulhat. Szerkezetileg a bitcoin árfolyama továbbra is stabilan minden fontos mozgóátlag felett helyezkedik el. Az ADX (egy technikai eszköz, amelyet a piaci trendek mérésére fejlesztettek ki) is egy egyre erősödő, stabil trendet jelez.
Az árfolyam szempontjából a legközelebbi ellenállás 105 000 dollár környékén húzódik. Ha az árfolyam határozottan áttöri ezt a szintet, megnyílhat az út az eddigi történelmi csúcs újratesztelése előtt. Lefelé nézve az elsődleges támasz 101 000 – 100 000 dollár között koncentrálódik, míg erősebb támasz 96 500 dollár körül található.
A lendület mögött meghúzódó erő
A múlt héten a bitcoin árfolyamának ismét sikerült megközelítenie korábbi történelmi csúcsát. Az ármozgáson túl azonban szépen csendben hangolódnak össze a makrogazdasági történések. Négy makrogazdasági tényező, amelyek önmagukban talán nem tűnnek látványosnak, de együtt igenis komoly erőt képviselnek, halkan, de biztosan teremtik meg a kriptopiac kedvező alapjait.
Cikkünk VIP tagjaink számára tovább olvasható.