Hétvégén tartotta éves találkozóját a Bitmain, ahol a vállalat igazgatója, Jihan Wu jelentette be azt a három új szolgáltatást, amelyekkel ösztönözni szeretnék a nagyüzemi bányászat terjedését.
A jövőben azok, akik legalább 100 bányagépet vásárolnak a cégtől, már 50%-os előleg befizetésével is leadhatják a rendelésüket, míg 5000 bányász fölött ez 20%-ra csökken.
Mivel ebben az iparágban a gépek megrendelése, összeszerelése és tényleges leszállítása között akár hónapok is eltelhetnek, ez a fizetési mód könnyebbséget jelenthet a vásárlók számára, akiknek a jövőben nem kell hónapokon keresztül kihasználatlanul hagyniuk a pénzüket.
Ha te is szeretnéd munkára fogni a pénzedet, próbáld ki a magyar Inlock szolgáltatásait, ami a hagyományos pénzintézetekhez képest kiemelkedően magas kamatokat kínál.
[banner id=”74456″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
A Bitmain második fontos újítása egy olyan tőzsdei termék (opciós szerződés) bevezetése lesz, amivel a bitcoin árfolyamának ingadozása ellen szeretnék megvédeni az ügyfeleiket. Azok, akik legalább 10 millió jüan (~1.5 millió dollár) értékben vásárolnak tőlük, részesedést kaphatnak ebből a tőzsdei ügyletből, ami abban az esetben termelne profitot, ha a bitcoin értéke $5000 alá csökkenne.
A Bitmain harmadik újítása az “egy éves közös bányászati program” bevezetése lesz. Ennek keretében a Bitmain a saját S17-es bányagépeit bocsátja a partnerei rendelkezésére és kifizeti az ezek működtetéséhez szükséges éves áramszámlát is (maximum 0.35 jüan, $0.05 / kWh-ig), amiért cserébe az üzlettársnak kell biztosítania a művelethez szükséges telephelyet, személyzetet és egyéb infrastruktúrát.
A profitot havonta osztják majd fel egymás között a felek, amiből 75% a Bitmaint, 25% a partnert illeti meg. Ha a bányászat során az adott hónapban elért profit nem fedezné a felhasznált elektromos áram költségeit, a teljes bevétel a Bitmainé marad.
A bányagépek értékesítése mellett, egyre inkább a fentihez hasonló szolgáltatások irányába mozdulhatnak majd el a bányászati eszközök gyártói, hogy versenyelőnyre tegyenek szert a vetélytársaikkal szemben.
A Bitmain egyik ellenfele, a Canaan Interactive novemberben, egy 90 millió dolláros részvénykibocsátás keretében került be a világ egyik legnagyobb részvénypiacának, a Nasdaq-nak a kínálatába. A cég mindezt Kína történelmének talán leglátványosabb reklám show-jával ünnepelte meg, melynek keretében egy egész városrészt kivilágítottak. Egy másik cég, a MicroBT szintén most tervezi piacra dobni flagship kategóriás bányagépeit.
Canaan lighted up the Qiantang River (flows throw Hangzhou and Shanghai) the night before its IPO day
The biggest outdoor ads of Bitcoin in China, super dope.
I hope there can be English media covers its founding story, which is super cool and true to the spirit of Bitcoin pic.twitter.com/FT3FKErGxW
— Dovey 以德服人 Wan 🗝 🦖 (@DoveyWan) November 20, 2019
Bár sokan sokféleképpen magyarázzák a bitcoin árfolyamának jelenlegi gyengélkedését, a bányászat szempontjából a mamutcégek malmára hajthatja a vizet, ha a felezésig még az önköltségi ár környékén, vagy az alatt maradna a BTC ára. Minél több bányász kishal szorul ki addig a piacról (olyanok akik nem rendelkeznek tartalékokkal, hanem hónapról-hónapra működnek), annál több marad a Bitmainnek és társainak a felezés előtti hónapokban még begyűjthető 12.5 bitcoinos bányászati jutalmakból.
Ha érdeklődsz a bányászat iránt, csatlakozhatsz Discord csatornánkhoz, amelynek #bányászat szobájában hasonló érdeklődésű emberekkel beszélgethetsz. Ha pedig esetleg még nem lenne tiszta számodra, hogy miről is szól ez az egész, feliratkozhatsz ingyenes tanfolyamunkra, a KriptoSulira is.