Az egyre szigorúbb törvényi környezet az elmúlt fél évben arra kényszerítette a kínai bányászokat, hogy távozzanak az országból. Az eddig a hashrate – vagyis a összhálózat teljesítményét, túlnyomó mértékben uraló ország most gyakorlatilag eltűnt a térképről.
Mindez a CBECI, a Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index lenti ábráján jól kivehető.
[banner id=”100844″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Amíg két évvel ezelőtt Kína a hashrate 75%-át uralta (sárgával), addig mára gyakorlatilag eltűnt a grafikonról. Az elszórt és illegalitásban működő bányák hashrate-je nem látszik a grafikonon. Az Egyesült Államok vette át az első helyet azzal, hogy részesedése a teljes hashrate-ből 35,4%-ra emelkedett.
Az USA után Kazahsztán (18%) és Oroszország (11%) a vezető hashrate “nagyhatalom”. Ebbe a két országba is sok bányász helyezte át a műveleteit.
A keletről nyugatra tartó bányász migráció miatt az amerikai bányász piac nagyot nőtt. Az Argo Blockchain, a Riot és a Marathon is bevásárolt bányagépekből és folyamatosan növelik kapacitásukat. Texasban és Ohióban is egyre több és egyre nagyobb bányászközpontok nyílnak. Várhatóan az USA részesedése még tovább fog növekedni a jövőben.