Jó néhány tényező van, amely megkülönbözteti a minőségi kriptokereskedési platformokat a középszerűektől.. A Binance tőzsdét a viszonylag alacsony díjak és a kriptoökoszisztéma hatalmas kínálatam illetve a hatalmas kereskedési likviditás teszi kiemelkedővé. A következőkben áttekintjük a Binance funkcióit, valamint értékeljük az erősségeit és gyengeségeit.
Mi az a Binance?
A Binance az egyik legnépszerűbb kriptovaluta tőzsde. Jelenleg számos kripto-kripto pár kereskedési lehetőséget kínál, és bizonyos fiat-kripto pár opciókat is integrált. A tőzsdét 2017-ben indították, és gyors növekedés után, a világ legnagyobb kripto tőzsdéjévé vált
A tőzsde fejlesztését egy ICO-val (initial coin offering) finanszírozták, ahol saját, BNB nevű tokenjét adták el, hogy 15 millió dollár tőkét gyűjtsenek. Jelenleg azok a kereskedők akik birtokolják ezt a tokent, 50%-os kedvezményt élveznek a kereskedési díjakból, illetve részt vehetnek úgy nevezett launchpool-okban, amikor is a tőzsde új tokenek bocsájt a piacra. Az ilyen eseményekről rendszeresen hírt adunk az oldal hasábjain.
Emellett a tőzsde több nyelven is elérhető, így a globális kriptokereskedők széleskörű csoportját célozza meg.
Jelenleg a Binance a legnagyobb kriptotőzsdeként működik, napi több mint 13-20 milliárd dollár értékű kereskedést bonyolítva le. Ezen kívül 379 kriptovalutát kínál, és több mint 1200 kriptopár kereskedéséhez biztosít eszközöket. (2024. szeptemberi adatok)
A tőzsde platformját úgy alakították ki, hogy mind a kezdő, mind a tapasztalt kereskedők számára megfelelő infrastruktúrát kínáljon. Három kereskedési felület közül lehet választani: klasszikus, haladó és alap felület.
A klasszikus felület gyors áttekintést nyújt a Binance piacról, a kereskedési párokról és az order book-ról, míg a haladó felület fejlett grafikon szerkesztő eszközöket kínál a profi kereskedők számára. Az alap felületen nem kell a grafikonok, order book-ok és egyéb adatok feldolgozásával bajlódnijuk a felhasználólnak. Egyszerűen átválthatják kriptóikat a Binance által meghatározott piaci árakon.
Binance Szolgáltatások
A Binance eredetileg Hongkongban működött, mielőtt úgy döntött, hogy székhelyét egy kriptobarátabb helyre költözteti, Málta szigetére. A Binance vezérigazgatója és alapítója, Changpeng Zhao elmagyarázta, hogy ez a lépés lehetővé teszi a vállalat számára, hogy mentes legyen a kínai kormány által előírt korlátozó szabályozásoktól.
„A kínai döntésekre válaszul Hongkongból egy offshore helyszínre helyezzük át IP-jeinket. Így több helyen is regisztrálva vagyunk, és több helyen dolgoznak embereink. Így soha nem leszünk kitéve egyetlen szabályozó hatóság hatásának.”
„A kínai döntésekre válaszul Hongkongból egy offshore helyszínre helyezzük át IP-jeinket. Így több helyen is regisztrálva vagyunk, és több helyen dolgoznak embereink. Így soha nem leszünk kitéve egyetlen szabályozó hatóság hatásának.”
Azóta a Binance kibővítette üzleti tevékenységét, és ma már nem csak a tőzsdei szolgáltatásairól ismert. Az alábbiakban bemutatjuk néhány további funkcióját, amelyek elérhetők a Binance weboldalán.
Margin kereskedés
A legtöbb elismert kriptotőzsdéhez hasonlóan a Binance lehetőséget biztosít felhasználóinak, hogy akár 10-szeres tőkeáttéttel kereskedjenek kiválasztott kriptovalutákkal. Kockázati hajlandóságuk szerint a felhasználók választhatnak keresztmargó vagy izolált margó között.
Futures és derivatívák
További kereskedési lehetőség a 2019-ben bevezetett futures és derivatívák kereskedési szolgáltatás. Ezzel a megoldással a kereskedők a kriptoeszközök árának spekulálásával kereskedhetnek anélkül, hogy fizikailag birtokolnák azokat. Akár 125-szörös tőkeáttételt is kaphatnak olyan népszerű kriptovalutákhoz, mint a BTC, LTC, ETH és BCH.
Megtakarítási szolgáltatások
A kereskedési szolgáltatások mellett a Binance passzív jövedelemszerzési lehetőséget is kínál, ami abból áll, hogy a felhasználók a fel nem használt pénzeszközeiket megtakarítási számlákra helyezik el, és kamatot kapnak rájuk. Ez olyan, mint egy kriptovalutákra kialakított megtakarítási számla. A felhasználók választhatnak rugalmas vagy fix megtakarítási lehetőségek közül, ahol az utóbbi magasabb kamatlábakat kínál.
Staking szolgáltatás
Egy másik befektetési lehetőség a staking szolgáltatás, amelyet a Proof-of-Stake és DeFi tokenek tulajdonosai számára hoztak létre. A Binance különböző kamatlábakat kínál bizonyos digitális eszközök stakingjéhez, és ezzel eltávolítja a staking technikai nehézségeit, így egyszerűbben lehet részesedni a staking nyereségéből.
Binance Smart Pool
A staking szolgáltatáshoz hasonlóan a Binance a kriptobányászatot is egyszerűsíti azáltal, hogy a felhasználókat arra ösztönzi, hogy járuljanak hozzá hash teljesítményükkel egy nagy bányászati poolhoz, amelyet a Binance irányít. A platform automatikusan a legjövedelmezőbb kriptovalutához irányítja a pool hash teljesítményét, és megosztja a jutalmat a hozzájárulók között.
Binance Hitel
A platform hitellehetőséget is kínál, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy BTC-t vagy ETH-t zálogosítsanak BUSD vagy USDT hitel felvételéhez. Ez segít a kriptovaluta-tulajdonosoknak elkerülni, hogy adót kelljen fizetniük kriptóik eladása után.
Binance Visa Kártya
Ezenkívül a Binance bevezetett egy kriptós betéti kártyát is, amely lehetővé teszi, hogy a kriptovaluta birtokosok zökkenőmentesen használhassák fizetési eszközként kriptovalutáikat. Így a Binance felhasználók termékeket és szolgáltatásokat vásárolhatnak anélkül, hogy manuálisan átváltanák kriptójukat fiat pénzre.
Binance Likviditási Swap
Hasonlóan egy központosított automatizált piacképzőhöz, a Binance likviditási swap lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy közvetlenül cseréljenek kriptókat, vagy likviditást biztosítsanak, és a kereskedési díjak egy részét megkapják.
Binance Díjstruktúra
Kereskedési díjak
A Binance más kriptotőzsdékhez hasonlóan sávos díjstruktúrát alkalmaz, amely csökkenti a felhasználóktól levont díjakat, ahogy 30 napos kereskedési volumenük növekszik. A 30 napos kereskedési volumen kevesebb mint 50 BTC esetén a standard kereskedési díj 0,1%. Ez fokozatosan csökken, ahogy a volumen 15.000 BTC fölé nő. A futures kereskedési platform még alacsonyabb díjakat kínál, ahol a 30 napos kereskedési volumen kevesebb mint 250 BTC esetén a maker és taker díjak 0,020% és 0,040%. Azok a felhasználók, akik BNB-t tartanak, akár 50%-os kedvezményt is kapnak a kereskedési díjakból.
Előnyök és Hátrányok
Előnyök
- A Binance az egyik legnagyobb kriptotőzsde.
- Alacsony kereskedési díjak.
- Számos szolgáltatást kínál, beleértve a stakinget, megtakarítást, hitelt, stb.
- Széles körű kriptovaluta kínálat.
- Biztosítási alap hack esetére.
Hátrányok
- Gyenge ügyfélszolgálat.
- 2019-ben hack áldozata lett.