A 2025-ös év minden bizonnyal a bitcoin éve lesz, így a Bitcoin L2 rétegek, protokollok, BTC LST projektek éve is lesz egyben. A Babylon Labs által fejlesztett, és tavaly augusztusban sikeresen elindított Bitcoin Staking Protokoll után, a Liquid Staking és Liquid Restaking narratíva immár teljessé vált a BTC-vel is. (Hamarosan elérhető lesz a Sui hálózatán is.)
Egyre népszerűbbé válik az Ethereum mellett a Bitcoin Staking és Liquid Bitcoin Staking, így hoztunk egy alapos hozamszerzés útmutatót, ahol BTC-t tudsz stakelni, restakelni, hozamot generálni különböző DeFi alkalmazásokban. Ráadásként pontokat is gyűjthetsz leendő Bitcoin Staking protokollok airdropjaihoz is. Az előző részben áttekintettük az alapokat, az LBTC mintelés folyamatát. A következőkben bemutatjuk, hogyan használd a különböző DeFi appokat, széfeket hozamszerzésre és pontok gyűjtésére. Vágjunk is bele!
Hozamszerzés a Concrete Bitcoin Bera Vault segítségével
A Lombard Finance és a Concrete létrehozta a Concrete Bitcoin Bera Vaultot, ahová LBTC-t és WBTC-t lehet elhelyezni egyelőre csak Ethereum hálózaton. A Concrete egy új szereplője a szegmensnek, egy DeFi Liquidity Metalayer, amely a legmagasabb hozamokat biztosítja új származékos termékeket létrehozásával. A DeFi platform mögött többek között a korábban is említett Polychain, valamint a VanEck áll. Az általuk kifejlesztett protokoll egyablakos megoldást kínál, amely mindent automatizál a hozam optimalizálásától a felszámolásvédelemig.
A széfben:
- Jelenleg az előbefizetési szakasz zajlik. LBTC-t illetve WBTC-t (csomagolt BTC-t tudsz elhelyeztni).
- Eddig 1531 BTC-t kötöttek le 140 millió dollár értékben.
- A befizetések lockolva lesznek 2024. április 14-ig. Ez azt jelenti, hogy csak ezután tudod kivenni a betett BTC-t (ez alapján dönts a széf használata mellett, vagy sem).
- A Berachain mainnet elindítását követően a pénzeszközöket áthidalják a Berachainre, és az LBTC mennyiséget DeFi lehetőségekbe helyezik át többek között a Dolomite, a Kodiak és egyéb partnerprotokollokban.
- A befizetők között megtalálhatóak a legnagyobb intézményi szereplők, például a Galaxy is.
- Az alábbi extra pontokat kapod az elhelyezésért cserébe, és ezzel több protokoll pontszerzésében is részt tudsz venni: 4x Lombard, 4x Concrete, 1x Berachain, 1x Babylon, 1x Kodiak, 1x Dolomite
- A Concrete Bitcoin Bera Vault-ba itt tudsz elhelyezni BTC-t.
Hozamszerzés a Pendle segítségével
A Pendle menüsorában keress rá a Point Markets lehetőségre, majd a Pendle LBTC pont kínálatára. Ethereum hálózat mellett a Base hálózatán is eléred a Pendle által nyújtott Lombard Multiplier lehetőségeket. Ha Ethereum hálózatot választanád két lejáratú kampányt találsz.
- 2025. március 27-i lejárattal natív fix (7,031%) és LP (8,495%) hozamokat tudsz elérni, ráadásul 1x Babylon és 3x Lombard pontokat is gyűjtheted PENDLE ösztönzőkkel (becsült napi pool jutalmak 557,495 PENDLE, TVL: 1,45 milliárd dollár). Bármikor kiléphetsz a stratégiából aktuális piaci árakon.
- A másik kampány lejárati ideje 2025. február 27, jelenleg natív fix (9,409%) és LP (8,954%) hozamokat tudsz elérni. 1x Babylon és 3x Lombard pontok mellett 3x Corn pontokat is gyűjthetsz, miközben LBTC (Corn) hozamokat, PENDLE ösztönzőket (becsült napi pool jutalmak 269,35 PENDLE) és swap díjakat is bezsebelhetsz. Bármikor kiléphetsz a stratégiából aktuális piaci árakon.
A Pendle protokoll lényege
A Pendle egy permissionless yield-trading protokoll (magyarul valahogy így nézne ki fordítva: engedélymentes hozamkereskedési protokoll), ahol a felhasználók különféle hozamkezelési stratégiákat hajthatnak végre hozamok tokenizálásával és kereskedelmével.
Hozamtokenizáció során a Pendle lehetővé teszi, hogy a felhasználók szétválasszák egy eszköz hozamát az alapul szolgáló eszköztől. Ez azt jelenti, hogy a jövőbeli hozamok külön tokenként kerülnek kezelésre, amelyeket külön lehet kereskedni a Pendle platformján.
Először a Pendle becsomagolja a hozamot termelő tokeneket SY (standardizált hozamtoken) típusúvá, amely az alapul szolgáló hozamot termelő token egy becsomagolt változata. Ez a token kompatibilis a Pendle AMM-mel (például stETH → SY-stETH). Ezután az SY-t felosztják annak tőke- és hozamkomponenseire, PT-re (tőketoken) és YT-re (hozamtoken). Ezt a folyamatot hozam-tokenizációnak nevezik, ahol a hozam külön token formájában kerül tokenizálásra.
Pendle Automatizált Market Maker (AMM): A Pendle egy AMM-et használ, amely különösen alkalmas az idővel csökkenő értékű (time-decaying) eszközök kezelésére, mint amilyenek a hozamokat képviselő tokenek. Ez az AMM lehetővé teszi az azonnali likviditást és kereskedést ezekkel az eszközökkel.
Hozamkereskedelem során a felhasználók választhatnak, hogy rögzítik a hozamukat egy adott időszakra, így biztosítva egyfajta stabilitást. Azonban spekulálhatnak a hozamok jövőbeli értékére, amivel potenciálisan nagyobb nyereségre tehetnek szert. Ez a képesség, hogy a hozamokat külön kezeljék, új stratégiákat nyit meg a befektetők számára a kockázatkezelés és a hozamoptimalizálás terén.
Amint láthatod a Lombard pontok mellett, ezekkel a stratégiákkal több újabb projekt leendő airdropjába is kvalifikáltuk magunkat a pontszerzési lehetőségekkel (Corn, Babylon, Kodiak, Berachain, Dolomite, Concrete). Ráadásként a Pendle lehetőségeivel PENDLE token ösztönzőket is gyűjthetünk a kampányok végéig, illetve swap díjak egy részét is. Folytatjuk!
Érdekelnek a kriptopénzügyek? Legyél Te is megújult VIP tag a Discord csatornánkon! Még több hírt és információt olvasnál? Iratkozz fel YouTube és TikTok csatornánkra! Ha pedig segítőkész és informatív kripto közösségre vágysz, látogass el Discord csatornánk valamennyi szobájába.
Figyelem! A cikkben található tartalmat ne tekintsd befektetési tanácsadásnak. Mielőtt befektetnél alaposan járd körbe a témát, és csak annyit kockáztass, amennyinek az elvesztése nem okoz anyagi, illetve lelki terhet.