Kriptofókuszú részleget hozott létre a Christie’s International Real Estate, az Egyesült Államok legnagyobb luxusingatlan-brókercége. A kriptoszakértőkből, jogászokból és elemzőkből álló csapat segítségével a cég ügyfelei akár teljes egészében a bankok megkerülésével, kizárólag kriptovalutákkal tudnak ingatlant vásárolni.
A döntést az előző évek tapasztalatai alapozták meg, az elmúlt két évben ugyanis több kiemelt értékű tranzakció is kriptovalutával zajlott le. A fordulópontot egy nemrégiben zárult, 65 millió dolláros Beverly Hills-i villaeladás jelentette, amit teljes egészében kriptoeszközökkel hajtottak végre.
A kriptóval fizetők már milliárdos portfólióból válogathatnak
A dedikált kriptorészleg indulását Aaron Kirman, a Christie’s dél-kaliforniai ügyvezetője jelentette be, aki szerint az irány egyértelmű:
„A trend világos: a kripto nem fog eltűnni, csak még nagyobb lesz.”
A cég jelenleg több mint 1 milliárd dollár értékű luxusingatlant kínál olyan vevőknek, akik digitális eszközökkel szeretnének fizetni. Az elérhető ingatlanok között szerepel például egy 118 millió dolláros Bel Air-i és egy 63 milliós Beverly Hills-i villa is (a lenti videón), valamint a 18 millió dolláros Láthatatlan Ház, amelyek tulajdonosai mind elfogadnak kriptovalutát a hagyományos pénzek helyett.
A szabályozás is a kriptó felé mozdul
A Christie’s lépése összhangban áll azzal, hogy az amerikai lakáspolitika is nyithat a digitális eszközök felé, miután 2025 júniusában a szabályozó hatóságok arra utasították az ország jelzáloghitel-piacának két legnagyobb szereplőjét, hogy dolgozzanak ki olyan irányelveket, melyek lehetővé teszik a szabályozott tőzsdéken tartott kriptovaluták jelzálogfedezetként való elfogadását, amivel a kriptovaluták készpénzre váltása is elkerülhető lenne a hitelfelvételhez.
A washingtoni törvényhozás szintén a napokban szavazta meg azt az új törvénycsomagot, ami a stabilcoinok és a digitális eszközök szabályozásának új alapjait fekteti le. Ennek életbelépése még szélesebbre tárhatja a kaput az olyan üzleti modellek előtt, aminek útjára most a Christie’s is rálépett.
Kriptoforradalom az USA-ban: Trump aláírta a GENIUS-törvényt