Néhány napja hoztunk le a hírt a Kripto Akadémia oldalán, hogy a BlackRock tavaly nyár óta aktívan növeli pozícióit a bitcoinbányász vállalatokban. A BlackRock néhány kivétellel szinte minden egyesült államokbeli nyilvános bitcoinbányász vállalat főbb részvényesévé vált az elmúlt időszakban. Bátran kijelenthetjük, hogy immár nemcsak a spot Bitcoin ETF piacvezető szereplője, hanem a bitcoinbányászati iparág fő finanszírozója is.
Az elmúlt héten a BlackRock által kezelt alapok frissítették bitcoinbányászrészvényekben lévő részesedéseikkel kapcsolatos bejelentéseket a SEC felé. A szeptember 30-i állapot szerint több bányász társaság fő részvényesévé vált (CleanSpark, Marathon Digital, Hut 8 és a Bit Digital).
Összességében a BlackRock alapjai tavaly december óta növelték részesedésüket a fent említett vállalatokban. 2024 harmadik negyedév végén a CleanSpark (CLSK) 7,7%-át, a Marathon Digital (MARA) 15,4%-át, a Hut 8 7,4%-át és a Bit Digital (BTBT) 6,6%-át birtokolták. Az alábbi táblázat a 2023 vége óta bekövetkezett változásokat követi nyomon a TheMinerMag által gyűjtött adatok szerint.
Ugyanakkor a BlackRock alapok részesedései betekintést nyújtanak ezen bányavállalatok szeptember 30-án forgalomban lévő részvénymennyiségükbe is. Ha jobban megvizsgáljuk az adatokat, akkor a bányászcégek részvénykibocsátási tevékenységükbe is belelátunk augusztus elejétől, a második negyedéves jelentések benyújtási határidejétől.
A BlackRock felvásárolta a frissen kibocsátott bányászrészvényeket
A TheMinerMag által összeállított adatok alapján a CleanSpark forgalomban lévő részvényei augusztus 9-e és szeptember 30-a között 4,78 millió darabbal nőttek. Ez a mennyiség valószínűleg a folyamatos piaci kibocsátásoknak köszönhetően született meg. A CleanSpark azonban július 1-je és augusztus 8-a közötti időszakban 9,92 millió részvényt bocsátott ki mintegy 214 millió dollár bevételszerzés céljából.
A MARA és a Hut 8 forgalomban lévő részvénymennyisége augusztus eleje és a harmadik negyedév vége között nem növekedtek jelentős mértékben, ami a tőkefinanszírozás lassulására utal.
A négy vállalat közül a Bit Digital bocsátotta ki a legtöbb részvényt, augusztus 19-e óta 9,97 millió darabot. Ez összefüggésben lehet a hónap elején bejelentett 46 millió dolláros HPC adatközpont felvásárlással is. Összehasonlításképpen a Bit Digital kibocsátott részvényei csak a második negyedévben 16 millió darabbal, az első negyedévben, pedig 14 millió darabbal nőttek.
Eközben számos nagy kapitalizációjú bitcoinbányászrészvény jelentős visszahúzódáson ment keresztül az elmúlt három hónapban. Ez annak ellenére történt, hogy a bitcoin árfolyama viszonylag változatlan maradt.
A tőzsdén jegyzett bányászok egyre inkább az adósságfinanszírozás felé fordulnak átváltható kötvények és Bitcoin alapú hitelek révén. A nyár folyamán a Hut 8, a Bitdeer, a Core Scientific és a MARA 1 milliárd dollárt gyűjtött átváltható kötvénykibocsátás útján. Elsősorban ebből finanszírozzák a terjeszkedési terveiket, a bitcoin vásárlást, valamint alacsonyabb kamatlábak mellett refinanszírozzák a meglévő hiteleket.
BlackRock és a Terawulf
A Terawulf éppen most szerdán jelentett be egy 350 millió dolláros zártkörű átváltható kötvénykibocsátást többek között részvények visszavásárlása céljából. A BlackRock a tegnapi napon SEC-hez benyújtott jelentése szerint a Terawulf bányászcég többségi tulajdonosa lett 5,4%-al. A vagyonkezelő 20 524 400 darab WULF részvénnyel rendelkezik. A bejelentéseket megelőzően a vállalat papírjai több mint 25%-ot erősödek.
Érdekelnek a kriptopénzügyek? Legyél Te is VIP tag a Discord csatornánkon! Még több hírt és információt olvasnál? Iratkozz fel YouTube és TikTok csatornánkra! Ha pedig segítőkész és informatív kripto közösségre vágysz, látogass el Discord csatornánk valamennyi szobájába.
Ne felejtsd el, a Kripto Akadémia ingyenes, kriptopénzekkel foglalkozó email tanfolyamára, a Kripto Sulira feliratkozva könnyedén elsajátíthatod a kriptopénzek világának alapjait.
A bitcoinbányászok egyre nagyobb mértékben nyitnak az AI felé
/theminermag, blocksbridge, blackrock, fintel/