A cikk elkészítését a BTC Bull Token támogatta. A bemutató a projekt weboldalának és a whitepaperének aktuális tartalma alapján készült. A Kripto Akadémia nem vállal felelősséget az információk pontosságát vagy időszerűségét illetően.
A Bitcoin 87 600 dollár körül mozgott szerda reggel, miután kedden 85 000 dollár környékén támaszra lelt. Az Ethereum és a Ripple XRP-je is követték a BTC mozgását, és újból tesztelték lényeges támaszaikat. Ez akár egy esetleges emelkedést is jelezhet a hamarosan esedékes Fehér Házi kriptovaluta konferencia előtt. Az esemény keretében szakértők gyűlnek össze, és részletesen kifejtik a stratégiai tartalékokkal kapcsolatos terveiket és annak hatásait a kripto eszközök jövőjére az USA-ban.
A Bitcoin árfolyam felpattanhat, ha a 85 000 dolláros támasz kitart
A BTC árfolyama vasárnap a 95 000 dolláros szintnél ellenállásba ütközött, majd másnap 8,54%-os csökkenést mutatott. Kedden azonban a Bitcoin a napi támasz, 85 000 dollár alá nézett, de visszakapaszkodott és felette zárt. Ez a szint nagyjából megfelel a 200 napos exponenciális mozgóátlagnak (EMA), amely 85 759 dollár környékén helyezkedik el, így kritikus támaszként funkcionál. A cikk írásának idején az árfolyam 87 600 dollár körül mozgott.
Amennyiben a 85 000 dolláros szint továbbra is támaszként szolgál, a BTC folytathatja az emelkedést, hogy ismételten megközelítse a vasárnapi 95 000 dolláros csúcsot.
A Relative Strength Index (RSI) jelenleg 41-en áll, és emelkedő pályát mutat az 50-es semleges zóna irányába, ami enyhe eladói nyomást jelez. Az RSI-nek túl kell lépnie a semleges zónán, hogy a pozitív trend folytatódhasson. Egy ilyen változás támogatná a felfelé tartó mozgást.

Másrészt, ha a BTC letörik és 85 000 dollár alá esik, akkor tovább gyengülhet, és elérheti a következő támaszt, amely 73 000 dollárnál helyezkedik el.
Az Ethereum emelkedés előtt áll, ha a 2125 dolláros szintet tartani tudja
Az Ethereum árfolyama szombaton 2125 dollár közelében támaszra talált, és 13,56%-os növekedést könyvelt el, másnap pedig elétre a 2359 dolláros ellenállást. Az ETH azonban hétfőn visszaadta a korábban szerzett nyereséget, de kedden ismét 2125 dollárnál stabilizálódott. A cikk írásakor az árfolyam 2176 dollár környékén mozog.
Ha a 2125 dolláros szint továbbra is támaszt nyújt, és az ETH folytatja a növekedést, akkor elérheti a következő ellenállásokat 2450, 2750 és 3000 dollár környékén.
Az RSI a napos grafikonon 35-öt jelez, miután a vasárnapi 50-es semleges szintnél visszautasítást kapott, ami csökkenő lendületre utal. Az RSI-nek meg kell haladnia ezt a szintet, hogy a pozitív trend folytatódhasson. Ez elősegítené a további növekedést.

Ha azonban az ETH csökken, és a 2125 dolláros szint alá kerül, további visszaesés lehetséges, amely során letesztelheti a heti 1905 dolláros támaszt.
A Ripple árfolyam emelkedhet, mert a 100 napos EMA támaszként szolgál
A Ripple árfolyama vasárnap a 3 dolláros pszichológiai szint közelében ellenállásba ütközött, majd hétfőn 18,79%-os visszaesést szenvedett. Kedden azonban stabilizálódott, és a 100 napos EMA-ról 2,30 dolláron visszapattant. A cikk írásakor az árfolyam 2,45 dollárnál mozgott.
Ha a 2,30 dollárnál lévő 100 napos EMA megtartja az XRP-t, akkor folytathatja az emelkedést, és ismételten megcélozhatja a 3 dolláros pszichológiai határt. Egy 3 dollár feletti zárás további növekedést eredményezhet, és az érme újratesztelheti a január 16-án elért 3,40 dolláros csúcsot.
Az RSI a napos grafikonon 48-at mutat, közel az 50-es semleges zónához, ami a befektetők bizonytalanságát tükrözi. Az RSI-nek túl kell lépnie ezen a szinten ahhoz, hogy az emelkedő tendencia folytatódhasson.

Amennyiben az XRP nem talál stabil támaszt a 100 napos EMA-nál, és ez alá csökken, akkor további visszaesés következhet, amely során tesztelheti a következő támaszt 1,96 dolláron.
Egyelőre tehát kétesélyes a dolog, mondhatni, a kripto piac pengeélen táncol. A legjobb, amit ilyen bizonytalan helyzetben tehet az ember, az az, hogy vár, és igyekszik kivonni magát a piaci mozgásokból. Az előértékesítések erre kiválóan alkalmasak, hiszen még nem léptek be a tőzsdére.
BTC Bull Token
A BTC Bull Token ($BTCBULL) egy új érme, amelynek híre gyorsan terjed. Az előértékesítés első napjaiban elképesztő, 1 millió dollárt gyűjtött össze, és a kereslet folyamatosan növekszik. A token jelenleg nagyon olcsó, de a következő értékesítési szakaszokban fokozatosan emelkedni fog.
A projekt egyik fő vonzereje a BTC airdrop rendszer: minden alkalommal, amikor a Bitcoin új mérföldkövet ér el, a BTCBULL birtokosok ingyen BTC-t kapnak. Emellett bizonyos árfolyamoknál token égetések történnek, amelyek csökkentik a forgalomban lévő készletet, növelve ezzel a BTCBULL értékét.
A projekt tehát a Bitcoin hosszú távú emelkedésére épít. Robert Kiyosaki például azt jósolta, hogy a Bitcoin 2025-re elérheti a 250 000 dollárt. Ha ez bekövetkezik, a BTCBULL tulajdonosok több airdropot és token égetést élvezhetnek, ami növelheti befektetéseik értékét. A BTC Bull Token staking lehetőséget is kínál: az előértékesítés során vásárlók óriási éves hozamot érhetnek el tokenjeik zárolásával.
Több kripto elemző is komoly potenciált lát a BTCBULL-ban, ami növeli hitelességét és messze viszi hírét. A BTC Bull Tokent a hivatalos weboldalon keresztül lehet megvásárolni, ETH, USDT vagy bankkártya segítségével. A Best Wallet alkalmazásban – több ígéretes előértékesítés mellett – akár közvetlenül is megvásárolhatod a BTCBULL-t. Ne maradj le róla, csatlakozz most!