A kriptopénztőzsdéket, és általában a kriptopénzek piacát gyakran éri az a kritika, hogy vadnyugatiak a körülmények, se szabályozottság, se biztosítottság. Tény és való, sok tekintetben elmarad még ez a terület a klasszikus pénzpiacoktól ami a jogbiztonságot illeti, vannak azonban bíztató jelek. Ilyen például a Bittrex friss bejelentése, miszerint mintegy háromszázmillió dollár értékű biztosítást kötöttek értékeikre, pontosabban az elhelyezett kriptopénzekre.
[banner id=”74445″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
A cold storage-ről van szó, illetéktelen hozzáférés, eltulajdonítás, magyarul lopás esetére szól a megállapodás, a pontos leírás még a “belső csalás” kategóriát is definiálja, erre az eshetőségre is érvényes a biztosítás. Egy biztosítási bróker, a Marsh sietett az amerikai kriptopénzkereskedő platform segítségére, a tényleges biztosítást végül az Arch syndicate 2012-vel kötötték meg.
[banner id=”74456″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Ahogy a “hagyományos” tech cégek, általában az ügyfelek biztosítási igényének elbírálása során, a Bittrex-nek is be kellett mutatnia belső eljárásait, “védelmi vonalait” ahhoz, hogy megszülethessen a megállapodás, meggyőző érv volt az is, hogy több kriptopénztőzsde is használja a Bittrex erre a célra kidolgozott megoldásait.
Bill Shihara Bittrex CEO szerint ez egy újabb “rétege” az ügyfeleik lelki nyugalmának, a biztonságra nagy hangsúlyt fektetnek, pontosan az ő érdekükben. Ha szeretnéd mélyebben érteni a kriptopénz kereskedés mikéntjét, iratkozz fel az ingyenes KriptoSuli leckesorozatra, a blokklánc technológia működése mellett ezt is bemutatja könnyen emészthető, rövid oktatóanyagok formájában.