Ahogy a bitcoin árfolyama 95 000 dollár körül konszolidálódik a Fed kamatdöntése előtt, a technikai jelzések továbbra is vegyes képet mutatnak az egyes idősíkokon. A heti grafikonon a momentumindikátorok semleges tartományban mozognak, ami a bikás lendület lassulására utal. Ezzel szemben a napi grafikon kedvezőbb képet fest. Az RSI és a Stochastic mutatók is a túlvett tartományhoz közelítenek, miközben az MACD továbbra is a szignálvonala fölött mozog. Ez arra utalhat, hogy az alapvető emelkedő hangulat továbbra is fennáll.
Egy megerősített napi zárás 96 000 dollár felett ismét lendületet adhat a folytatódó emelkedő trend forgatókönyvének. Ebben az esetben a legfontosabb ellenállási szintek 98 500 dollárnál, illetve a lélektanilag is jelentős 100 000 dolláros szintnél találhatóak. Ha a lefelé irányt nézzük az elsődleges támasz 91 000 dollár környékén húzódik, míg korrekció esetén a Bollinger-szalagok középső vonala dinamikus támaszként szolgálhat.
A makrogazdaság diktálja a piac ritmusát
Bár a bitcoin az elmúlt hét nagy részében 93 000 dollár fölött tudott maradni, a legutóbbi emelkedés lendülete 98 000 dollár közelében megtorpant. Az amerikai makroadatok visszafogták az emelkedés lendületét. Az áprilisi munkaerőpiaci jelentés, amely a várakozásokat felülmúlva 177 000 új munkahelyről számolt be, leforrázta a közeli kamatcsökkentésekkel kapcsolatos reményeket. Ez az adat felfelé hajtotta az államkötvényhozamokat, a BTC árfolyama, pedig rövid időre 95 000 dollár alá süllyedt.
Ha azonban kicsit távolabbról szemléljük a helyzetet, az üzenet egyértelmű: a bitcoin továbbra is szorosan összefonódik a makrogazdasági politikával. A kialakulófélben lévő trend szinte teljes egészében a Fed döntésétől függ. Két forgatókönyv látszik körvonalazódni:
Cikkünk VIP tagjaink számára tovább olvasható.