Tegnap ismét 30 milliárd dollárral csökkent a kriptopiac teljes kapitalizációja. A legtöbb coin újabb 15-20%-os veszteséget szenvedett el, a tavalyi csúcs óta az egész szektorra kivetített veszteség pedig meghaladta a 82%-ot. Technikai szempontból a Bitcoin egyértelműen a túladott zónában van, de egyelőre nincsen tudomásunk egyetlen olyan katalizátorról sem, ami csökkentené a lefelé tartó momentumot, különösen a Bakkt tegnap este bejelentett halasztása után.
A zuhanást követő mini korrekció legnagyobb nyertese az Olive lett (+79.91%), vesztese pedig a GSENetwork(-50.47%). Most pedig lássuk milyen említésre méltó dolgok történtek a tegnapi nap folyamán:
Kétségek. Bár olyan világcégek mint az IBM és a Mastercard már felültek a blokklánc vonatra, vannak akik még várnának annak bevezetésével. Közéjük tartozik a TransferWise is, ami csak akkor társulna a Ripple-el, ha azt még több bank használná. A már 70 országban (köztük hazánkban) is működő, olcsó nemzetközi utalásokat bonyolító cég további bizonyítékokat akar a technológia hasznosságáról.
“Hallottuk, hogy sok ember álmodozik erről, de miután jobban utánanéztünk, arra jutottunk, hogy papíron ugyan jól néz ki, de a hétköznapokban nincs túl sok gyakorlati haszna. Nem látjuk, hogy ez miképpen tehetné gyorsabbá, olcsóbbá a szolgáltatásainkat.” – nyilatkozta a TW társalapítója.
Keresztes hadjárat. Múlt hét pénteken az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet(SEC) két amerikai ICO-t (Airfox, Paragon) is megbüntetett, mert azok nem regisztrálták magukat a hatóságnál, így pénzgyűjtésüket illegálisnak minősítették. Ezt sokan egy szélesebb körű, ICO-kat ellenőrző nyomozás sorozat előszelének tekintik. Egy floridai befektetési csalásokra szakosodott ügyvéd szerint:
“Közeleg a globális leszámolás. A kormányt nem félemlítheti meg néhány hippi libertáriánus és anarchista.”
Veszteség. Az őszi botrány után, az OKEx ismét kivívta a kereskedők haragját. A tőzsde a múlt héten idő előtt zárta le a Bitcoin Cash határidős kereskedését bonyolító piacát, ezzel egyoldalúan módosítva annak felhasználási feltételeit. Nyilatkozatuk szerint a Bitcoin Cash hard fork túl sok bonyodalmat okozott volna a kereskedésben, a piac lezárásának előzetes bejelentése pedig hatalmas kilengéseket okozhatott volna az árfolyamban. A meghirdetett idő előtt lezárt szerződések miatt, egyes traderek millió dolláros károkról számoltak be.
A határidős szerződéseket sokan egyfajta biztosítékként használják, vagyis ha például az árfolyam emelkedésére játszanak, biztonsági okokból nyitnak egy határidős short pozíciót is, amivel mérsékelni tudják veszteségeiket, ha a piac esetleg ellenük fordulna.
Szövetség. A világ harmadik legnagyobb kriptotőzsdéje, a kínai Huobi, külön bizottságot hozott létre, hogy szorosabbra fűzze együttműködését a Kommunista Párttal. Bár Kínában tiltott a kriptopénzek kereskedelme, a kormány rendre pozitívan nyilatkozik a blokklánc technológia alkalmazásáról. Augusztusban még egy ismeretterjesztő könyvet is eljuttattak a párt tagjaihoz, amiben 20, a téma ismert szakértői által írt cikkben magyarázták el annak működését.
Cash out. 4 év után kiürült az Ethereum blokkláncot létrehozó genezis address. Az utolsó két hétben mintegy 380 000 Ethereumot utaltak át más számlákra, ezek felhasználásáról egyelőre nem rendelkezünk bővebb információkkal.
Végül pedig egy vicces videó a kriptopénzek elmúlt egy évéről. Reméljük olvasóinknál nem végződik válással ez a kaland.
https://twitter.com/JimBTC/status/1064854774028427264
[banner id=”20469″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]