A keresztényüldöző Saul a Damaszkuszi úton kapott istentől kegyelmet és vált Pál apostollá. A történtekre azóta is a “Pálfordulás” szóval emlékezünk.
Tavaly nyáron írtuk meg, hogy az egyik legnagyobb amerikai bróker, a TD Ameritrade miként próbálta lebeszélni ügyfeleit a kriptopénz befektetésről. Brossúrájukon a hétköznapi emberek számára túlságosan bonyolultnak és komplikáltnak nevezték ezeket az eszközöket.
10 hónap alatt azonban nagyot fordult a világ és a TD vezetői a jelenleg is zajló legnagyobb nemzetközi kriptós konferencián, a Consensus-on mondták el, hogy sajnálják amiért nem tudják a jelenleginél gyorsabban elérhetővé tenni partnereik számára az ilyen jellegű szolgáltatásaikat és hogy 11 millió ügyfelük közül már 60 000 tett próbát valamilyen módon a kriptopénz kereskedéssel.
A TD Ameritrade alelnöke szerint: “Amint megnyílnak a (törvényi) kapuk, nagyon sokan fognak majd ebbe belevágni.”
A panelbeszélgetés során elhangzott, hogy az árfolyamingadozások egyáltalán nem ingatták meg az embereket, sőt a millenial korosztály mellett az idősebbek közül is egyre több az érdeklődő. Az intézményes befektetők egy része már megkezdte a befektetést, másik felük pedig csak egy tőzsdén kereskedhető eszköz (ETF) bevezetésére vár. Az igények elsősorban a valós, fizikailag birtokolt bitcoin és nem a csak papíron létező derivatívák felé mutatnak.
Ugyanezen a konferencián a Coinbase igazgatója is arról számolt be, hogy már elérte az egymilliárd dollárt a náluk megőrzésre (Custody) elhelyezett kriptopénzek értéke. Ez 70 intézményes ügyfél megtakarításait jelenti, akik ráadásul nem csak passzív befektetésként tekintenek ezekre, de folyamatosan érdeklődnek a staking és a kriptopénzek birtoklása jogán szerzett, a fejlesztéseket befolyásoló szavazati jogaik gyakorlása iránt is.
“A Coinbase-en folytatott kereskedés 60%-át intézményes ügyfelek bonyolítják.” – tette hozzá.
Ha szeretnél forintért Bitcoint, Ethereumot vagy Litecoint vásárolni, figyelmedbe ajánljuk a Coinmixed szolgáltatásait.