Ha gondolkoztál már azon, hogy vajon hogyan nézhet ki a kriptopénz kereskedés például egy olyan kriptopénztőzsdén, mint a Binance, ha három dimenzióban ábrázolnánk, akkor eljött a te időd, a Bionic Trader ugyanis pontosan erre a – kevésbé égető – problémára ad megoldást.
[banner id=”74540″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Mielőtt továbbmennénk, egyből vessünk is egy pillantást a dolog lényegére, a platform ilyen, és ehhez hasonló animációkkal vár, az ígéretek szerint valós időben, szabadon választható kriptopénztőzsde adatait megjelenítve:
Természetesen magyarázat is tartozik a látottakhoz, felül-középen a legutóbbi eladási értéket látjuk, az egész animációt nyilván térben kell értelmeznünk, a függőleges dimenzió jelképezi a volument, a vízszintes pedig az időt.
Az egyes tégaltestek, vagy ha úgy tetszik oszlopok egy-egy trade-et jelenítenek meg, kékkel a bid-ek, lilával az ask-ek láthatóak. Zölddel az egyes vételek, pirossal az egyes eladások, könnyen értelmezhető rendszerről van szó, hogy mennyire könnyen áttekinthető, az már egy másik kérdés.
Ahogy azzal mi is éltünk ebben a cikkben, a beágyazhatóság is adott, viszont a cikk írásához használt 3-4 éves gépen, 18-19 Mbps internetkapcsolat mellett is gyakran akadozott az animáció.
Úgy tűnik gondot fordítanak a készítők arra, hogy a lehető legtöbb helyen megjelenjen az animáció, önálló aloldalon magyarázzák az amúgy magától értetődő beágyazás lehetőségét, illetve a Restream.io segítségével Twitter, és más közösségi média platformokon is streamelhetjük a fent látottakat.
Teszteltük a hang lehetőségét is, a pittyegések minket a pong-ra emlékeztettek, arról nem is beszélve, hogy nem jöttük rá az információtartalmukra, bár valószínűleg egy-egy sikeresen zárult trade-et hivatottak “megjeleníteni”. Az a tesztelés során egyértelművé vált, hogy az alapértelmezet BTC/USDT pár a Binance-en egyszerűen túl sok kereskedést jelent, annyira lelassul az animáció, hogy élvezhetetlenné válik.
Éppen ezért váltottunk a POWR/BTC párra, itt viszont az a probléma merült fel, hogy egyszerűen nincs, pontosabban alig van volumen, így gyakorlatilag nem volt mit megjelenítenie az animációnak. Éppen ezért váltottunk a Kraken-re, és az EOS/EUR párra, ekkor viszont csak álomszerű foltok jelentek meg, így sem jártunk szerencsével.
Ha olvasóink több sikerrel járnak, akkor mondjátok el egy komment formájában, hogy miket tapasztaltatok, ha pedig többet szeretnétek tudni a kriptopénz kereskedés rejtelmeiről, akkor iratkozzatok fel az ingyenes KriptoSuli leckesorozatra, néhány naponta küldünk egy könnyen emészthető anyagot emailben.
A projekt roadmap-je szerint 2020 Q2 során magát a kereskedési munkát is szeretnék összekötni a felületükkel, 3D Tetris szerű kereskedést lehetővé téve:
Mondd el egy komment formájában a véleményed, te kipróbálnád?