2017-ben a Tindert lapozgatva megismertem egy gyönyörű, értelmes lányt, néhány levél, pontosabban üzenetváltás után sikerült is összehoznom az első találkozót. Nem túl sok fantáziával egy romkocsma felé vettem az irányt, beültünk és elkezdtünk beszélgetni. Az ismerkedés közepette kiszúrtam a földön egy magára hagyott számzáras lakatot, gondolkodás nélkül felkaptam.
[banner id=”90927″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
A lány persze furcsán nézett rám, de sikerült megmagyaráznom, hogy mindig is szerettem a lakatokat, ha valaki otthagyta, akkor legalább kulcstartóként szolgáljon engem. Meg eleve szeretek ingyen hozzájutni dolgokhoz.
Valamiért nem tett túl jót a megítélésemnek ez a kettős magyarázat.
Ennek ellenére a randi jól sikerült, bár alig néhány hétnél nem tartott tovább a kapcsolat. A lakat viszont megmaradt. Azóta néha próbáltam kinyitni, de csak véletlenszerű, elvetélt probalkozasaim voltak, például amikor buszon utaztam, hiszen mindig nálam volt, már a randi estéjén feltettem a kulcscsomóra.
Tegnap este azonban egy baráti találkozón ültem, előttem volt az asztalom a kulcscsomó, mivel az aktuális téma kevésbé mozgatott meg, ezért ismét megpróbáltam kinyitni a lakatot. Most azonban valamilyen megmagyarázhatatlan oknál fogva logika is társult a próbálkozásaimhoz, nem csupán a vakvilág és a vakszerencse vezérelt. Két dolog jutott eszembe:
Először is az, hogy a romkocsmában dolgozók minden bizonnyal ugyanabba a korosztályba tartoznak, mint én, majd furcsamód másodikként érkezett a fontosabb gondolat: sokan a születési évüket használják a számzáras lakatokhoz.
1983-ban születettem, így a nyolcvanas évekre kellett fókuszálnom. Be is állítottam az első három számjegyet: 1, 9, 8. Majd elkezdtem nullától felfelé haladva próbálkozni: 0, 1, 2, 3. A lakat meg sem mozdult, majd eljutottam 1984-hez, mire láss csodát: a lakat több mint három év után kinyílt.
Persze nem feltétlenül szakszerű párhuzamot vonni az online platformok, és egy számzáras lakat között, a tanulság mégis az, hogy ha van némi támpont, és logika, akkor bizony néha gyönyörűen “rá lehet hibázni” egy-egy jelszóra, egyébre. Nyilván egy privát kulcsot ilyesfajta megközelítéssel nem lehetne megszerezni, sok minden mást azonban igen.
Ezért kötelezőek az olyan kiegészítő biztonsági lépések, mint a 2FA, ezek mára elengehetetlen eszközei az online életnek.
Ha pedig randira megyünk, ne szedjük össze a szemetet a földről, mert nem biztos, hogy ez jó stratégia, ami a magánéletünk sikerességét illeti. Ha szeretnél többet tudni a kriptopénzek világáról, iratkozz fel az ingyenes KriptoSuli leckesorozatunkra, tanulj a blokkláncról, kereskedésről, egyebekről.