Helyi idő szerint tegnap délután, a bíróságon szúrták le Hugo Lee-t, egy dél-koreai kripto csalás szervezőjét.
Lee és két társa 2020 márciusában, a COVID összeomlást kihasználva hozták létre a Haru Invest névre keresztelt vállalkozásukat, mellyel évi 12%-os fix megtérülést kínáltak azoknak, akik bitcoint, ethereumot, USDT és USDC stabilcoinokat, vagy XRP-t helyeztek náluk letétbe.
A látszólag jól működő, de a piramisjátékok meghívásos jutalmazó rendszerét alkalmazó cég 2023 júniusában minden előzetes tájékoztatás nélkül felfüggesztette a kifizetési kérelmek teljesítését, amellyel a vád szerint 826 millió dolláros, vagyis több mint 300 milliárd forintos kárt okozott 16 000 ügyfelének. A befektetők később feljelentették a szervezetet, aminek tárgyalása idén februárban kezdődött el.
Lee tegnap a 8. tárgyalási napjára érkezett meg a bíróságra, ahol helyi beszámolók szerint a károsultak egyik szószólója, egy 51 éves férfi várta, majd hozzálépve egy 20 cm-es késsel többször is nyakon szúrta. Lee-t ezután kórházba szállították, ma hajnali híradások szerint szerencséje volt és a biztonsági őrök gyors közbelépésének köszönhetően túl fogja élni a támadást.
Nem csak Dél-Koreában, hanem a világ más tájain is egyre többen esnek áldozatul a különböző kripto csalásoknak A hazánkban már több körben is áldozatokat szedő Daisy scam jelenleg is tarol, ezúttal a Blockchain Sports NFT nevű új csalásával, de emellett számos más, garantált és nagy megtérülést ígérő projekt is folyamatosan próbálja kisajtolni a magyar befektetők pénzét.
Bármilyen kripto befektetési lehetőségről, induló kriptopénzről, automatizált mesterséges intelligenciás kereskedésről, kereskedési csoportról, előértékesítésről, stb. legyen is szó, abban a pillanatban, ahogy akár csak egyetlen utalást is látunk a “várhatóan magas megtérülésről”, érdemes nagyon óvatossá válni. A meggazdagodás ígéretével toborzó vállakozások az esetek túlnyomó többségében veszteséget okoznak a befektetőknek, ezért érdemes őket messziről elkerülni.