Oroszország legnagyobb adatközpont üzemeltetője, a BitRiver együttműködik az Orosz Közvetlen Beruházási Alappal (RDIF) kriptobányászati és AI számítástechnikai létesítmények létrehozásában. A projekt hatalmas lesz, mivel Oroszországon kívül a BRICS-államokra is kiterjed. A terveket 2024. október 18-án, a moszkvai BRICS üzleti fórumon jelentették be.
Amerikai mintára a partnerség célja, hogy kiterjessze Oroszország részesedését a globális számítástechnikai, kriptobányászati és AI piacon. A nagy teljesítményű adatközpontokban várhatóan kriptovaluta bányászat fog zajlani, valamint mesterséges intelligencia számára szükséges számítási kapacitás előállítása.
BRICS vs. USA
2024. szeptemberében lett bejelentve, hogy a világ legnagyobb vagyonkezelője és spot Bitcoin ETF kibocsátója a BlackRock, a Global Infrastructure Partners (GIP), a Microsoft és az Abu Dhabiban alapított MGX 30 milliárd dolláros AI befektetési alapot indít. A Global AI Infrastructure Investment Partnership (GAIIP) névre keresztelt kezdeményezéshez a chipgyártó órás, az Nvidia szakértelmével is társulni fog.
A Kripto Akadémia elindította megújult VIP Prémium csoportját, amelyben exkluzív hírfolyamot is találsz röviden, tömören és érthetően. Aktív szakértői támogatással november 8-ig még féláron csatlakozhatsz!
A kezdeményezés összhangban áll Oroszország azon törekvésével is, hogy megerősítse pozícióját a kriptobányászatban. Mára világossá is vált és nem is titkolja, hogy az Egyesült Államok után a világ második legnagyobb kriptobányászati piaca akar lenni.
A mesterséges intelligencia bevezetésére szolgáló számítási kapacitások fejlesztése különféle iparágakban prioritást élvez Oroszország és a BRICS partnerek számára. A csúcstechnológiai infrastruktúra jövőbeni megosztása lehetővé teszi a tömörülés számára a költségek és a külföldi technológiai szolgáltatóktól való függőség csökkentését – kommentálta az RDIF főigazgatója, Kirill Dmitriev.
Legálissá vált a kriptobányászat Oroszországban
Augusztus 8-án Vlagyimir Putyin orosz elnök aláírta azt a törvénycsomagot, amelynek részeként hivatalosan legálissá vált, törvényi keretek közé lett szorítva a kriptovaluta bányászat Oroszországban. A törvénytervezetet július közepén kezdte el az Állami Duma finomítani, majd többszöri olvasat és egyeztetés után küldték a felsőháznak ratifikálásra, majd ezt követően az elnöki hivatalba. A törvénycsomag november elsején lépett életbe.
A bányászat nem csupán a digitális gazdaság alapja. Ha Oroszország utoléri bányászatban az Egyesült Államokat, ez azt jelentené, hogy már nem hagyhatják figyelmen kívül országunkat. Az RDIF-el együtt a bányászaton alapuló infrastruktúra alap létrehozására fókuszálunk – nyilatkozta Igor Runets a BitRiver tulajdonosa és vezérigazgatója.
Jó, ha tudod | BRICS
A BRICS Brazília, Oroszország, India, Kína és Dél-Afrika gazdasági szövetsége, amely a világ népességének több mint 40% -át és a globális GDP egynegyedét képviseli. 2024-ben a blokk kiterjedt Egyiptomra, Etiópiára, Iránra, Szaúd-Arábiára és az Egyesült Arab Emírségekre.
A BitRiver jelenleg 21 adatközpontot működtet Oroszországban, további 10 építés alatt áll. Az RDIF-et 2011-ben hozták létre Oroszországban, amely egy szuverén befektetési alap. Az alap eddig több mint 2,2 trillió rubelt (kb. 22,7 milliárd amerikai dollárt) fektetett be több mint 100 projektbe.
Érdekelnek a kriptopénzügyek? Legyél Te is megújult VIP tag a Discord csatornánkon! Még több hírt és információt olvasnál? Iratkozz fel YouTube és TikTok csatornánkra! Ha pedig segítőkész és informatív kripto közösségre vágysz, látogass el Discord csatornánk valamennyi szobájába.
/forbes, bitriver/