A héten számos esemény befolyásolhatja a kriptopiaci árfolyamok további alakulását, ezeket vesszük górcső alá az alábbiakban.
A kriptopiac a hétvégén némi visszapattanást mutatott az előző heti közel-keleti háborús helyzet eszkalációja következtében beállt pánik után. Ez a lendület kitartott hétfő reggel, az ázsiai kereskedés elején is.
A héten a továbbiakban számos gazdasági és inflációs jelentés érkezik, amelyek tovább növelhetik a kriptopiacok optimizmusát, különösen, ha növekszik az esélye egy újabb nagy kamatcsökkentésnek.
A Kobeissi Letter megjegyzése szerint, „egy novemberi 50 bázispontos kamatcsökkentés szinte teljesen kikerült az előrejelzésekből múlt héten, de ez könnyen változhat.” Az elmúlt hét munkanélküliségi adatai ugyanis megerősítették a munkaerőpiac stabilitását, és növelték az esélyét annak, hogy a gazdaság tovább növekedhet az idei negyedévben.
A Kobeissi Letter alábbi X posztjában összeszedte az e heti legfontosabb piaci eseményeket, vegyük hát sorra ezeket.
Key Events This Week:
1. EIA Short-Term Energy Outlook – Tuesday
2. Fed Meeting Minutes – Wednesday
3. September CPI Inflation data – Thursday
4. Initial Jobless Claims data – Thursday
5. September PPI Inflation data – Friday
6. Total of 18 Fed speaker events this week…
— The Kobeissi Letter (@KobeissiLetter) October 6, 2024
Gazdasági események október 7–11. között
Számos jelentős gazdasági esemény várható október 7. és 11. között, amelyek közvetlenül befolyásolhatják a gazdasági növekedési kilátásokat és ezáltal a kriptovaluták árfolyamát is:
- Szeptemberi Fed-jegyzőkönyv: A szerdán megjelenő jegyzőkönyv betekintést nyújt a Fed szeptemberi ülésének részleteibe, amikoris a monetáris döntéshozók elemezték a gazdaság aktuális állapotát. Ez meghatározó lehet a kamatpolitikát érintő jövőbeli döntések szempontjából is.
- Core CPI (Fogyasztói árindex) jelentés: A csütörtökön érkező jelentés az infláció egyik legfontosabb mutatója, amelyet a Fed, a vállalkozások és a fogyasztók egyaránt figyelemmel kísérnek. Az inflációs nyomás enyhülése szeptemberben a Fed kamatcsökkentéséhez vezetett, ez pedig csökkenti a gazdaságban a hitelfelvételi költségeket.
- Termelői árindex (PPI): Pénteken a szeptemberi PPI is napvilágot lát, ami a termelők és gyártók számára meghatározott árakat tükrözi. Ez a mutató vezető szerepet játszik az infláció előrejelzésében, így előrejelzést adhat a következő havi CPI-adatok alakulására is.
- Michigan-i Fogyasztói Bizalmi Index és inflációs várakozások: Szintén pénteken publikálják a szeptemberi Michigan-i fogyasztói bizalmi index és inflációs várakozások előzetes adatait. Ezek az adatok a fogyasztói bizalom és a hosszú távú inflációs várakozások alakulását mutatják, és befolyásolhatják a fogyasztói kiadásokat.
- JPMorgan Chase, Wells Fargo és BlackRock negyedéves eredményei: A pénzügyi szektor három nagy szereplője is közzéteszi negyedéves jelentését ezen a héten, amelyek a banki és befektetési szektor jelenlegi állapotáról adnak képet. Ezek az eredmények közvetetten szintén befolyásolhatják a kriptopiac hangulatát.
Kriptopiac kilátásai
A kriptopiacok hétvégén kismértékű emelkedést mutattak, a teljes piaci kapitalizáció több mint 100 milliárd dollárral nőtt, így hétfő reggelre elérte a 2,32 billió dollárt. A Bitcoin hétfő reggel az ázsiai kereskedés során 63 900 dollárra emelkedett, ami az elmúlt hét legmagasabb szintje, bár az árfolyam azóta kissé visszahúzódott. Jelenleg napi szinten 2,8%-os növekedést mutat, ami szinte teljesen kompenzálta az elmúlt hét veszteségeit.
Az Ethereum még erőteljesebben teljesített, napi szinten 3,7%-os emelkedéssel, és elérte a 2500 dollárt hétfő reggel az ázsiai kereskedés során. Az ETH azonban még mindig 4%-kal alacsonyabb, mint egy héttel ezelőtt, és továbbra sem tud érdemi erőt felmutatni a BTC-vel szemben.
A vezető altcoinok szintén növekedést mutattak. A Bitcoint és Ether-t nem számító TOTAL 3 – tehát ezeket leszámítva az összes kriptovaluta – piaci kapitalizációja is 7,5%-ot emelkedett az előző heti mélyponthoz képest. Az altcoinok piacán tehát pozitív trend tapasztalható, bár a közel-keleti konfliktus és az izraeli válaszlépések folyamatos komoly kockázatot jelenthetnek a kriptopiac kilábalása szempontjából.
Az előttünk álló héten tehát kulcsfontosságú gazdasági események és inflációs mutatók érkeznek, amelyek jelentős hatással lehetnek a Bitcoin és más kriptovaluták árfolyamára. Az infláció csökkenése és a kamatcsökkentési várakozások kedvezően hathatnak a kriptopiacra, de a geopolitikai bizonytalanságok és az esetleges nemzetközi konfliktusok könnyen lehet, hogy akadályozni fogják a fellendülést.-