Rövid időn belül egy újabb sikeres mémcoin,ezúttal a Moodeng kerülhet érdekes helyzetbe egy úgynevezett vámpírtámadás miatt.
A jelenlegi ciklusban kiemelkedő figyelmet kapó mémcoin piac a jelek szerint egy más szegmenseket már korábban is érintő problémával kénytelen szembenézni. A vámpírtámadások olyan kísérletek, melyekben egy már létező projektet lényegében lemásol egy másik fejlesztő, vagy közösség, abban reménykedve, hogy képes lesz átvenni a vezető szerepet.
Egy vámpírtámadás során a versengő terméket agresszív vagy akár manipulatív taktikákkal próbálják felfuttatni, hogy felhasználókat és befektetőket csábítsanak el az eredeti projekttől. Erre a gyakorlatra már több példa volt a DeFi világában.
Az első ismert eset a Sushiswap 2020-as indítása volt, ami a legnagyobb decentralizált tőzsde, az Uniswap lemásolásával és egy jutalmazó rendszerrel próbálta ellopni annak felhasználóit. Bár a kísérlet végül kudarcot vallott, az akció keretében kiosztott magas jutalmak miatt alig néhány nap alatt több mint egymilliárd dollárnyi vagyon vándorolt át az Uniswapról a Sushiswapra, és az Uniswap végül csak egy saját kriptovaluta, az UNI kibocsátása után tudta ismét stabilizálni a piacvezető pozícióját.
Hasonló, de ezúttal már sikeres támadás történt az NFT piacon, ahol a sokáig abszolút első helyen álló és a piaci forgalom 80%-át bonyolító OpenSea piacteret uralta le a Blur, ami azóta is, immár másfél éve vezeti a területet.
A vámpírtámadások egyre gyakrabban ütik fel a fejüket a mémcoin piacon is, amikor egy mémhez köthető kriptovalutát több csapat és több blokkláncon is megpróbál felfuttatni. Amint arról nemrégiben beszámoltunk, a Binance nemrégiben döntő szerepet játszott abban, hogy egy már befutónak látszó mémcoin, a Neiro addigi piacvezető változata végül alulmaradt egy gyengébben szereplő riválisával szemben, miután a legnagyobb kripto tőzsde mindenkit meglepve a kisebb variánst listázta az oldalán.
Az azóta eltelt időben a korábbi piacvezető Neiro 75 millió dolláros piaci részesedésen maradt, viszont a Binance által favorizált és listázott “kisebb Neiro” 15 millióról 700 millió dollár fölé emelkedett. Ez rendkívül frusztráló lehetett azok számára, akik a napi több ezer induló mémből sikeresen megtalálták azt az egyet, amiben ott volt egy százmilliós, vagy akár milliárdos nagyságúra növekvő coin potenciálja, ám végül mégis lecsúsztak a zsíros falatról.
Ebben a tekintetben ugyancsak érdekes párviadal lehet kialakulóban az elmúlt hetekben kult státuszba emelkedő Moodeng mémcoinok között.
Moodeng a thaiföldi állatkert újszülött vizilova, aki a róla készített fényképekkel és videókkal meghódította az internetet.
A rá irányuló figyelem miatt többen is lehetőséget láttak egy Moodeng nevű mémcoin elindításában, melyek közül sokáig egy Solanan induló változat látszott befutónak.
A Moodeng alig két hét alatt a semmiből 300 millió dolláros piaci részesedés fölé emelkedett és bár jelenleg egy korrekciós szakaszban tartózkodik, továbbra is 100 milliónál többre értékelik a vásárlók.
A gyengeség napjaiban azonban nagyobb figyelmet kapott egy Ethereumon futó Moodeng coin is, ami az elmúlt napokban 2 millió dollárról 100 millióig emelkedett.
Vannak, akik szerint az ifjú Moodeng a következő években egy Doge-hoz hasonló kultuszt építhet maga köré, mások szerint csak 15 perc hírnévről van szó, amit a legtöbben hamarosan elfelejtenek. A tét ettől függetlenül nagy lehet, hiszen jelenleg két 100 milliós nagyságrend közelében tartózkodó kriptovaluta versenyez ugyanazért a rajongótáborért. Nem kizárt, hogy ezúttal is egy tőzsde listázása fogja eldönteni, hogy végül melyikük lesz a befutó.