A Blockspace jelentése szerint, az Egyesült Államok Vámügyi és Határvédelmi Ügynöksége (CBP) Bitmain Antminer ASIC szállítmányokat tart vissza különböző amerikai kikötőkben. A visszatartott szállítmányok rengeteg kárt okoznak az USA területén működő bitcoinbányász társaságoknak.
A jelentések szerint hét meg nem nevezett amerikai bitcoinbányász már két hónapja vár a felszerelésekre és a bányászgépekre. Az érintett szállítmányok közé tartoznak a Bitmain legújabb Antminer S21 és T21 sorozatú ASIC modelljei. Az áru visszatartása miatt egyes vállalatok óriási tartási díjakat fizetnek a hatóságok felé. Néhány bányásznak akár extra 200 000 dolláros díjat is elszámolhatnak 200 darab ASIC esetében.
Úgy tűnik, hogy a CBP intézkedései az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottságának (Federal Communications Commission) kéréséhez kapcsolódnak. Az ügynökség magas kockázatú rakományok azonosításáért felelős egységei is részt vesznek a rakterek átvizsgálásában. Iparági bennfentesek szerint a szállítmányok késleltetése összefüggésben lehet az Egyesült Államok Kereskedelmi Minisztériumának vizsgálatával is.
Korábban szóba hozták a chiptervező és gyártó Sophgo-t, a Bitmain leányvállalatával, miután Tajvanon megrendelt chipeket fedeztek fel egy Huawei AI processzorban. A Huawei 2019 óta amerikai szankciók alatt áll. A hírt korábban a megújult VIP discord szerverünk hírfolyamában is megosztottuk.
A Bitmain egyeduralma
Más kínai gyártók ASIC berendezéseit nem tartják vissza a határon, ami kérdéseket vetett fel a Bitmain termékek elleni fellépés sajátosságaival kapcsolatban. A Bitmain a kriptobányászati berendezések egyik fő inovátora és fejlesztője. Az év elején kezdte meg az Antminer T21-es modellek szállítását is. A vámok elkerülése érdekében a vállalat Kínán kívül számos irodát hozott létre, többek között Texasban is. A versenytársak időről-időre berendezés dömpinggel és árcsökkentési gyakorlattal vádolják az bányászgép gyártó óriást.
Az Egyesült Államok továbbra is érvényesíti a korábban megállapított szankciókat és a kereskedelmi korlátozásokat. Az olyan nagy kínai vállalatok, mint a Bitmain, nagyon mélyen beágyazódtak már a globális ellátási láncokba és az amerikai bitcoinbányászati ökoszisztémába. Szankciókkal és átlátszó politikai döntésekkel sem tudják a hatóságok megállítani ezeket az óriásokat. Ráadásul egyes kínai tulajdonban lévő cégek aktívan bányásznak bitcoint az Egyesült Államokban azóta, hogy Kína 2021-ben lecsapott az amerikai kriptobányászatban kialakult piaci résre.
Érdekelnek a kriptopénzügyek? Legyél Te is megújult VIP tag a Discord csatornánkon! Még több hírt és információt olvasnál? Iratkozz fel YouTube és TikTok csatornánkra! Ha pedig segítőkész és informatív kripto közösségre vágysz, látogass el Discord csatornánk valamennyi szobájába.
A Bitmain legújabb fejlesztése energiahatékonyabbá és skálázhatóbbá tette a bitcoinbányászatot
/blockspace, atlas21, coinpaper/