2020. január 1-től törvény fog kötelezni minden ukrán lakost arra, hogy bevallja mennyi kriptopénzzel rendelkezik. A 140-IX. jogszabály az értéktárolás eszközeként ismeri el ezeket a pénzügyi eszközöket, ami által alkalmasnak tartja őket arra, hogy pénzmosásra vagy terrorizmus finanszírozására legyenek felhasználhatóak. A potencionális veszélyek miatt, jövőre már a kriptovalutákra is érvényesek lesznek az ezek korlátozását célzó intézkedések.
[banner id=”38123″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
A kriptókra való kiterjesztés mellett, más pontokban is bővültek a jogszabályok. A korrupció visszaszorítása érdekében definiálták a “közeli hozzátartozó” kifejezést is, így jövőre az állami alkalmazottaknak nem csak az egyéni, de az ebbe a kategóriába eső személyek vagyoni helyzetéről is nyilatkozatot kell majd kiállítaniuk. Ez azt jelenti, hogy többé nem lehet majd trükközni a családtagok nevére átírt vagyonelemekkel és egy esetleges vizsgálat során a kriptopénzek esetében sem jelent majd kibúvót, ha valaki mondjuk arra hivatkozik, hogy azt a kiskorú gyermeke kereskedte össze, vagy vásárolta a zsebpénzéből a szülők tudta nélkül. Még akkor sem, ha külön háztartásban élnek.
A törvények betartatásában problémát okozhat, hogy az országban jogilag még nincs meghatározva a kriptopénz szó jelentése, ugyanakkor nemrégiben a Binance kötött egy olyan együttműködési megállapodást Ukrajna Információs Minisztériumával, hogy segédkezni fog a megfelelő törvényi háttér kialakításában.
Korábbi hírek szerint Ukrajnában viszonylag kedvező, 5%-os kulccsal lehet majd adózni a kriptovalutákból származó bevételek után és belátható időn belül legálissá és szabályozottá válhat ezek bányászata is. Korábbi közvélemény-kutatások alapján, az ukrán lakosság 13%-a rendelkezhet kriptopénzekkel.
Ha bitcoint szeretnél vásárolni, próbáld ki a magyar Coinmixed oldalát.
https://kriptoakademia.com/exchanges/coinmixed