A héten a németországi Pénzügyi Szolgáltatásokat Felügyelő Szövetségi Hivatal, vagyis a BaFin, jogilag is definiálta a kriptopénzeket. Ezzel megnyílt az út az átfogó és pontos szabályozás kidolgozása felé. Eddig ugyanis a kriptopénzek egyetlen létező törvényi kategóriába sen fértek be.
A BaFin definíciójában a kriptopénzek pénzügyi eszközök lettek.
Pontosabban a kriptopénzek akkor pénzügyi eszközök, ha megfelelnek a következő öt kritériumnak:
Nem egy központi vagy közösségi intézmény bocsátja ki azokat,
Jogilag nem fizetőeszközök vagy pénzek,
Magán- és jogi személyek is használhatják azokat, hogy értékcserét vagy fizetést végezzenek vele,
Befektetési célokat szolgálnak,
Elektronikusan lehet tárolni, kereskedni- és továbbítani azokat.
[banner id=”82524″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
A BaFin kitér arra is, hogy a kriptopénzeket nem szabad összekeverni az elektronikus pénzekkel, amire létezik rendes szabályozás.
Ezt a szövetségi hivatalt 2002-ben hozták létre, amikor három létező pénzügyi ellenőrző szervet egyesítettek a BaFin alá. Azóta a BaFin szinte minden pénzügyi tranzakciót és intézményt felügyel, beleértve a bankok, biztosítók, hitelintézetek, tőzsdék, brókerek vagy pénzügyi szolgáltatókat is. Az a célja, hogy biztosítsa a német pénzügyi rendszer életképességét, stabilitását és integritását. Közel 1800 bank, 670 pénzügyi intézmény, 570 biztosítótársaság és 6000 német befektetési alap tartozik a szabályozása alá.