Az általunk is gyakran emlegetett, blokklánc alapú böngésző, a Brave mainstream elterjedés felé halad, újabb és újabb funkciókkal elnyerve a felhasználók kegyeit. A biztonság, és a személyes adatok állnak továbbra is startupból lassan komoly vállalattá váló projekt fókuszában, a mostani újítás lehetetlenné teszi, hogy a weboldalak kövessenek bennünket.
[banner id=”33203″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Az úgynevezett fingerprinting, magyarul talán “ujjlenyomatozási” technikák sorába tartozik a mostani fejlesztés, ennek lényege, hogy minden meglátogatott weboldal számára úgy tűnjön, mintha egy “egyedi”, azaz nem azonosítható, legfőképp pedig nem követhető böngészővel lett volna lekérve.
Ugyanis pont az a követés fontos eleme, hogy a website látja a böngészőnk típusát, egyéb adatainkat, ezzel lehetővé téve a böngészési szokásaink feltérképezését, így küldve vissza-visszatérő hirdetéseket, és egyebeket számunka. Nem véletlen, hogy most már 12,2 millió havi felhasználóval büszkélkedhetnek, hiszen sokaknál “telt be a pohár” az interneten általánossá vált, marketing célú követésünkkel.
Ahogy arról nemrég beszámoltunk, egy másik, ötletes funkciót is bevezettek nemrég, ennek lényege, hogy véget vessenek a 404 hibajegynek, vagyis az elérhetetlen, esetleg megszűnt oldalak okozta kellemetlenségeknek. A megoldás igazán ötletes, a Way Back Machine archiváló rendszerre építenek, ha egy oldalt nem kap meg a böngésző, akkor megnézi a “feljegyzésben”, hogy hogyan is nézett ki legutóbb, amikor még elérhető volt.
Ezzel az új feature-el a Brave megint a többi böngésző előtt jár
A Brave használatával ráadásul még kriptopénzhez is juthatunk, egyszerűen böngésznünk kell. Ha szeretnéd érteni a blokklánc technológia működését, netán meg szeretnéd tanulni a kriptopénz kereskedés lényegét, iratkozz fel az ingyenes KriptoSuli leckesorozatunkra, ne maradj le a piaci lehetőségekről te sem!