Robert Kiyosaki, a világszerte ismert befektetési tanácsadó, sőt mit több, befektetési, és életvezetési guru, aki a “pénzügyi írástudás” szószólójaként milliók életére gyakorolt hatást most arról beszélt friss online rádióadásában, hogy az “időseknek”, amilyen ő is, illetve az “ingatlanos figuráknak”, amilyen ő is most a bitcoinra, pontosabban a kriptopénzekre kell figyelniük, mert “most ez jön”, itt az idő.
Megtudhattuk azt is, hogy “öregemberként” Kiyosakinak kellett egy kis idő, mire átlátta a bitcoin, és általában a kriptopénzek lényegét, ám miután ez sikerült, “benne van”, meggyőződése szerint három éven belül felmegyünk egészen hetvenötezer dollárig. Kiyosaki arról ismert, hogy könnyen levezethető, a “józan paraszti észre” építő, logikus befektetési, és általában pénzügyi menedzsment tippeket ad követőinek, úgy tűnik óriási sikerrel.
‘Bitcoin is in, real estate and gold are out,’ warns ‘Rich Dad, Poor Dad’ author: https://t.co/gmAVHovAIp by @BillyBambrough
— Forbes Crypto (@ForbesCrypto) July 10, 2020
A bitcoin a véges mennyiség miatt keltette fel érdeklődését, tény és való: józan ésszel könnyű belátni, hogy ha valaminek véges a mennyisége, és a kereslet is nő iránta (ez utóbbi kitétel nagyon fontos), akkor az értéke az időben előre haladva felfelé fog menni. Az 1997-ben megjelent “Rich Dad, Poor Dad” című alkotását világszerte mintegy negyven millió példányban adták el, a New York Times listáján is hamar bestsellerré vált.
[banner id=”86338″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Azt is hozzátette, hogy van egy “harc” az “öregek”, és a “fiatalok” között, utalván ezzel többek között Warren Buffettre, az “omahai orákulomként” is ismert, szintén világhírű befektető ugyanis többször is hangoztatta a múltban, hogy nem hisz a kriptopénzekben, sőt, a bitcoin meggyőződése szerint “patkányméreg”, később azt is megtudhattuk, hogy “patkányméreg a négyzeten”.
Kiyosaki azt is kifejtette, hogy a bitcoin, és általában a kriptopénzek az amerikai dollár hegemóniáját fenyegetik, még azt is hozzátette, hogy az idén májusban bekövetkezett felezés hívta fel ismét a figyelmét a kriptopénzekre, ez is tovább erősítette azon meggyőzősédését, miszerint komoly jövő előtt álló területről van szó.