Beszámolók szerint Spanyolországban nagyon közel áll az elfogadáshoz az a törvényjavaslat, ami a kriptopénzekhez köthető tevékenységeik bevallására fogja kötelezni a helyi lakosokat.
[banner id=”77461″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Az ország pénzügyminisztériumának szóvívője egy tegnapi sajtókonferencián közölte, hogy az új szabályozás egy szélesebb körű, adóelkerülések megakadályozását célzó csomag részeként kerülhet bevezetésre. A törvényről tegnap a spanyol kongresszusban tartottak vitát, ami tovább küldte azt a parlament felé, ahol a végső egyeztetéseket követően valószínűleg meg is fogják szavazni azt.
Egy spanyol szakportál szerint a jogszabály alapján a felhasználóknak részletes információkkal kell majd szolgálniuk a tárcáik egyenlegéről és az ezekhez köthető tranzakciókról, különös tekintettel az országhatáron túlra irányuló, vagy onnan érkező utalásokra. Lényegében mindenről adatot kell majd szolgáltatni, ami a kriptovaluták “megszerzésével, utalásával, átadásával, cseréjével, gyűjtésével vagy fizetési módként való felhasználásával” kapcsolatos.
A spanyol adóhatóság idén áprilisban már tájékoztató levélben figyelmeztetett a kriptovalutákkal kapcsolatos bevallási kötelezettségekre. Az ezek eladása után fizetendő jövedelemadó akkor 19-23%-os volt. A magasabb részt az 50 000 eurót (58 666 dollárt) meghaladó tőkenyereség után kellett kifizetni.
Szülinapi akció a CoinCashnél: vásárold meg a legnépszerűbb DeFi-tokeneket, 3% extra jóváírással. >>
Kommentárok szerint a jogszabályt azért is szeretnék gyorsan elfogadni, mert a koronavírus-járvány miatt az ország adóbevételei érezhetően visszaestek, a kormányzat pedig próbál minden lehetőséget megragadni, hogy valahonnan pótolni tudja a kieső pénzt.
Európai országok, ahol nem kell adót fizetni a kriptopénzek után