Ahogy arról mi is rendszeresen beszámolunk, a világ -következő- gazdasági szuperhatalma, Kína ütemesen halad a jüan digitális változatának megjelentetése felé, olyannyira ütemesen, hogy már a tesztidőszak zajlik több tartományban. Más kérdés, hogy ennek a munkának és technológiának szinte semmi köze sincs Satoshi álmához, inkább a totális kontroll, mintsem a teljes szabadság eszköze lesz, de kicsire nem adunk. Felkészül Oroszország.
[banner id=”94733″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Az orosz központi bank vezetője, Elvira Nabiullina nemrég bejelentette, hogy a rubel digitális verziója, pontosabban a tesztidőszak még 2021 vége előtt elindulhat, majd összegyűjtik a visszajelzéseket, ha megvalósíthatónak tűnik, akkor akár egy teljeskörű verziónak is nekifuthatnak. Az nem derült ki, hogy összefüggésben áll-e a döntésük azzal, hogy az USA is hasonló fejlesztések lehetőségét vizsgálja.
[banner id=”93958″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Ha minden jól megy, akkor egy újabb, szűk körű felhasználói időszak jöhet, ha minden igaz már “élesben”, ha ez is jól sikerül, akkor jelenhetne meg az új fizetőeszköz a gazdaság egészében. Azt azonban már most hangsúlyozta a szakember, hogy olyan típusú anonimitás, mint a készpénz esetében nem lesz az új rendszerben, az adatbiztonság azonban természetesen fontos szempont a fejlesztés során.
Azt is hozzátette, hogy ez a fejlesztés jól illeszkedik a digitalizáció általános folyamatába, de természetesen -lassú- transzformációra van szükség az elszámolási rendszerekben.