A Coinbase részvényei április 14-én, vagyis szerdán fognak bekerülni a Nasdaq kínálatába.
- 100 milliárd dollárra tartják, de vajon túlértékelt-e a Coinbase?
- Havonta 4 millió új felhasználó regisztrál a legnagyobb amerikai kriptotőzsdére
A tőzsdei részvénykibocsátások két lehetséges módja a direkt felvétel és az IPO. Az IPO során az érintett vállalat célja a tőkebevonás, amiért a cég egy újabb szeletét bocsátják árúba. A direkt felvételnél már biztosítottak a működés feltételei és nincs szükség további támogatókra. Ilyenkor a cég alkalmazottai és a korai befektetők adják el a birtokukban lévő papírokat. A Coinbase direkt felvétellel lép piacra.
[banner id=”77461″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Az elmúlt napokban publikált tőzsdei elemzések alapján sokan arra számítanak, hogy az esemény alapvetően pozitív hatással lehet majd a kriptopénzek árfolyamának alakulására, mert “a Coinbase-nek is érdeke, hogy a felvételükre kedvező piaci körülmények között kerüljön sor.”
A nagyobb centralizált tőzsdei tokenek az elmúlt napokban már mind jelentős emelkedésen mentek keresztül, a BNB árfolyama például átlépte az 500 dolláros, az FTT-é pedig az 50 dolláros árfolyamot. A Binance Coin piaci kapitalizációja ezzel elérte a 80 milliárd dollárt, vagyis közel jár a Coinbase 100 milliárdosra becsült tőzsdei értékéhez.
Mivel az elmúlt két hónap során a bitcoin is többnyire csak oldalirányú mozgást végzett és volatilitásának nagysága történelmi mélypontra esett vissza, a részvénykibocsátás könnyen a következő nagyobb elmozdulás katalizátorává is válhat.
Érdekesség, hogy ma hajnalban a 100. legnagyobb kriptopénz piaci részesedése is átlépte az 1 milliárd dollárt. Nem is olyan rég még a TOP 10 közé tartozhatott az a coin, ami elérte ezt a nagyságrendet.