Júniusban indulhat el a Binance saját NFT kereskedésre lehetőséget adó platformja, derült ki a tőzsde tegnapi közleményéből.
[banner id=”77461″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
A Binance két különböző piactér indítását tervezi, melyek közül az egyiken bárki áruba bocsáthatja majd a birtokában lévő NFT tokeneket. A másik platform különböző prémium szolgáltatások szolgáltatására alkalmas felületként fog funkcionálni, ahol lehetőség lesz kiállítások szervezésére és promótált aukciók elindítására.
A hagyományos piactéren 1+1%-os jutalék megfizetése mellett folyhat majd a kereskedés, aminek az egyik felét a tőzsde, a másikat viszont mindig az NFT eredeti alkotója fogja megkapni, aki így akár évekkel később is részedhet abból, ha kelendővé válnak az általa készített alkotások. A prémium piactéren történő megjelenés díja ennél jóval magasabb lesz, a Binance minden itt szerzett bevétel után 10%-os részesedést fog levonni az alkotóktól.
Habár a tőzsde az ezt beharangozó anyagaiban már el is kezdte reklámozni az NFT aloldalra mutató linket, az a cikk írásának pillanatában még csak egy teljesen szétesett, vázlatszerű szerkezetként jelenik meg.
Habár részemről ez maximálisan csak egy spekuláció, de a platform indulásának kapcsán talán nem lehet nagy hülyeség beszerezni egyet a Binance által az elmúlt évek során kibocsátott NFT-kből. A tőzsde korábban több játék és promóció során is osztogatott ilyen tokeneket, melyek közül sok elérhető a különböző aukciós oldalak (pl.: Opensea) egyikén. Hangsúlyozom, hogy erre eddig semmilyen módon nem utaltak, de nem tartom elképzelhetetlennek, hogy az ezeket birtokló tárcák később valamilyen kedvezményben, bónuszban vagy más megkülönböztetésben részesüljenek az NFT piactérrel való interakció során.
A jelenleg legolcsóbbnak számító, 2020-as újév alkalmából kibocsátott tokenek ára ~13 dollár + tranzakciós költség.
Az NFT tokenek 2021 elején váltak igazán népszerűvé, amit több mainstream brand, többek között az NBA is megpróbált meglovagolni.
Egy digitális kép lett minden idők harmadik legdrágább műalkotása