Néhány fontos újítással jelentkezett a MetaMask iPhone változata.
Ezek közül talán a legfontosabb, hogy mostantól a mobilos alkalmazáson keresztül is működik a bankkártyás vásárlás, legyen szó bármilyen VISA vagy Mastercard, betéti- vagy hitelkártyáról. Ezzel a lehetőséggel nem kell többé más váltón megvenni az ETH-t, hogy beküldjük a tárcánkba, helyből is vehetünk.
A másik fontos újítás, hogy az alkalmazáson belüli vásárlásnál már használhatjuk az Apple Pay által tárolt bankkártyáinkat. Ezzel az újítással először nyílt lehetőség Apple Pay-ről egyenesen a MetaMask-ra juttatni pénzt.
[banner id=”101231″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
A tárcaszoftveren belül a Wyer és a Transak fizetési szolgáltatók végzik a kriptopénzek vételét. A vásárlási díjak függnek az adott valutától, a helyszíntől és a fizetési módtól. Vásárlás előtt mindenképp ellenőrizd a jutalékokat.
A VIsa és Mastercard kártyabirtokosoknak egyelőre egy napi limittel kell számolniuk: legfeljebb 400 dollárért vásárolhatnak naponta.
Egy fontos biztonsági fejlesztést is kapott a tárca. Egy egyszerű, tárcáról tárcára való ethereum küldés helyett ezentúl egy okos szerződés címére mennek a tokenek, amiben kódolva lesznek az instrukciók arra vonatkozóan, hogy kinek és mennyi tokent kell küldeni. Ugyanez vonatkozik a swapra, mintelésre, stakelésre és farmolásra is. A címkézés és az elmentett lista segítségével pedig a felhasználó mindig tudni fogja, hogy épp melyik okos szerződés kéri a tokenek mozgatását. Ezzel a fejlesztéssel az utóbbi időben elszaporodott, rosszindulatú okos szerződéseket használó csalásoknak akarják az elejét venni.