A kripto piac az elmúlt hónapokban szinte teljesen lekövette az amerikai tőzsdék mozgását. Az együttállás miatt ezúttal is fontos eseménynek ígérkezik az USA friss inflációs adatainak közzététele, melyre szerdán 14:30-kor fog sor kerülni.
[banner id=”77461″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Az egy hónappal ezelőtt publikált mutató 8.6%-os pénzromlást mutatott az előző évhez képest. Egy ennél kedvezőbb szám megjelenése bíztató lenne a hónap egyik másik fontos eseménye, az amerikai jegybank július 26-27-i ülése előtt, ahol egy javuló tendenciára utaló jel esetén már elhangozhatnak olyan kijelentések, hogy őszre visszavesznek a piacokat satuba fogó politikájukból.
Az eddig csak folyamatosan romló inflációs adatok közzétételének korábbi időpontjai
A következő három hétben ugyancsak meghatározó lehet az amerikai vállalatok második negyedéves pénzügyi jelentéseinek közzététele. A dokumentumok jó betekintést nyújtanak a különböző gazdasági ágazatok valós helyzetébe, megjelenésüknek a kedvező, vagy éppen a várakozásoktól jelentősen elmaradó mutatók esetében is piacmozgató hatása lehet.
Az ismertebb nevek közül a héten néhány légitársaság és pénzintézet kezdi majd a bejelentések sorát. Az olyan nagyhalakra, mint az Amazon, az Apple vagy a Microsoft a hónap végén kerül sor.
A kilátások sajnos nem a legjobbak, a befektetők továbbra is bizalmatlanok a nagyvállalatokkal szemben. Néhány ismertebb név első féléves teljesítménye:
- Apple: -23%
- Microsoft: -24%
- Alphabet (Google): -25%
- Amazon: -35%
- Tesla: -35%
- Zoom: -40%
- Airbnb: -45%
- Nvidia: -50%
- Uber: -50%
- Meta (Facebook): -53%
- Bitcoin: -60%
- PayPal: -62%
- Netflix: -70%
- Snapchat: -72%
- Ether: -73%
- Shopify: -74%
- Coinbase: -80%
Habár nem szorosan a tőzsdékhez köthető, de a következő másfél hét ugyancsak meghatározó eseménye lehet, hogy Oroszország mától 10 napra lekapcsolja az egyik legfontosabb európai gázszállítást végző Nord Stream vezetéket.
Elemzők és politikusok egyaránt attól tartanak, hogy a tervezett karbantartási munkálatok végeztével Putyin nem fogja újraindítani a szolgáltatást, ami télen nagyon nehéz helyzetbe hozhatja a kontinenst.
Az alacsony gázkészletek miatt biztosra vehető, hogy ennek bekövetkezte esetén rövid időn belül korlátozásokat jelenthetnek be több európai országban. Az energiahiány súlyos válságba is taszíthatja a kontinenst, ami ugyan a tőzsdékre is hatással lenne, de a fagyhalál lehetőségével szembenéző európaiaknak már valószínűleg nem ez lesz legnagyobb problémájuk.
További hírek és érdekességek Discord csatornánkon és a Youtube-on.