Kripto integrációt jelentett be a Magyarországon is terjeszkedő Klarna. A svéd fintech óriás lépésére az Egyesült Államokban áprilisra tervezett tőzsdei részvénykibocsátás előtt került sor.
A Klarna főként a “buy now, pay later” (BNPL – vásárolj most, fizess később) szolgáltatásairól ismert. Az ehhez csatlakozó boltok ügyfelei a vásárlásaikat a Klarna alkalmazásán keresztül hajthatják végre, de a termékekért csak később és kamatmentesen vagy alacsony kamatot kell fizetniük. A Klarna emellett hagyományos online és mobilfizetési megoldásokat is kínál a világszerte az őket választó 85 millió felhasználónak.
Valakinek utolsónak is kellett lennie
A kripto felé történő nyitást Sebastian Siemiatkowski, a Klarna vezérigazgatója jelentette be az X platformon, ahol úgy fogalmazott, hogy a Klarna az utolsó nagy fintech cég, amely belép a kriptopiacra.
„Oké. Feladom. A Klarna és én is elfogadjuk a kriptót! Hamarosan több részletet is megosztunk… Valakinek utolsónak is kellett lennie.”
Ok. I give up. Klarna and me will embrace crypto! More to come
Yes I know! This post will get a huge sigh and 2 views 😂
But it still feels historic. Last large fintech in the world to embrace it. Someone had to be last. And that’s a milestone as well of some sort… 🥳
— Sebastian Siemiatkowski (@klarnaseb) February 8, 2025
A bejelentést követően Siemiatkowski a kriptoközösséghez fordult, hogy véleményeket és javaslatokat gyűjtsön a lehetséges megoldásokról. A CEO kiemelte a Klarna hatalmas felhasználói bázisát és évi 100 milliárd dolláros tranzakciós volumenét, ami komoly alapot teremt a kriptovaluták bevezetéséhez.
A támogatás bevezetése aligha véletlen, hiszen ez tovább növelheti a vállalat iránti befektetői érdeklődést. A Klarna Európa legértékesebb startupja, egy 2021-es befektetői körben az értékét több mint 45 milliárd dollárra becsülték. A Klarna amerikai tőzsdei bevezetése 2025 áprilisára van kitűzve.
A kriptoközösség reakciója és lehetséges alkalmazások
A bejelentés után a kriptovaluta-közösség gyorsan reagált, számos javaslatot téve a bevezetésre. Ezek között szerepelt a bitcoin felvétele a Klarna vállalati tartalékai közé, valamint a cég belépése különböző blokklánc-ökoszisztémákba, mint például a Cosmos és a Solana. Sokan egy beépített kriptopénztárca funkció bevezetését is szívesen látnák a Klarna mobilalkalmazásában.
A cég döntése egy olyan időszakban érkezik, amikor a digitális fizetések és a kriptovaluták globális elfogadottsága rohamosan nő, így a vállalat hatalmas felhasználói bázisa és kiterjedt kereskedői hálózata további elterjedést biztosíthat számos kriptoeszköznek és szolgáltatásnak.