Három fontosabb Binancehez köthető hírt foglalunk össze ebben az összeállításban, melyek közül az első, hogy azok a Binance Jersey felhasználók, akik jövő hét keddig elvégzik az ügyfélazonosítási eljárást, 10 eurót kapnak ajándékba a tőzsdétől.
A jutalmat az akció vége után számított 7 napon belül írjak majd jóvá a jogosultak számláin, ennek megszerzéséhez pedig a személyes adatok megadása mellett, egy saját lakcímre kiállított és 3 hónapnál nem régebbi közműszámla vagy banki igazolás fotóját is fel kell majd töltenünk, illetve nyilatkoznunk kell az oldalon elköltött pénzünk forrásáról. Segédlet a regisztrációhoz:
Ha kihasználod a Binance Jersey 10 eurós ajánlatát, hasznosnak találhatod az oldalról készített útmutatónkat is.
A második hír, hogy a Binance támogatni fogja a Stellar 2018. augusztus 31-e tartó folyamatos staking/airdropját. Ez azt jelenti, hogy mindenki, aki az azóta eltelt időszakban Stellart tárolt a tőzsdén, az számíthat némi jóváírásra a Binance részéről, ami összesen 9 500 000 XLM-et fog kiosztani a jogos tulajdonosok között.
A staking/airdrop támogatás ezt követően folyamatos lesz, tehát minden nap pillanatfelvételek fognak készülni az XLM tárcák állapotáról, a jutalmakat pedig havonta egyszer fogják átutalni mindenkinek, hasonlóan a Neo (GAS), az Ont (ONG), a Trx (BTT), vagy a Vet (VTHO) rewardok szétosztásához..
A folyamatos airdropban minden olyan számla részt vesz, ami legalább 10 XLM-et birtokol. Az első pillanatfelvételt holnap, július 20-án fogják elkészíteni, az első kifizetésekre pedig szeptemberben fog sor kerülni. (A staking utalások minden hónap ötödik napja előtt íródnak jóvá.)
A korábbról származó staking rewardok szintén szeptember elején kerülnek majd kiosztásra, ami viszont a kiírásból számomra nem volt világos, hogy ehhez is rendelkezni kell-e legalább 10 XLM-mel a Binance számlánkon. Személyes véleményem szerint nem, de ha valaki huzamosabb ideig tárolt itt nagyobb mennyiségű Stellart, annak érdemes lehet biztosra mennie és vennie pár tokent addig, amíg jóváírják neki az airdroppot (10 XLM = ~ 1USD).
Végül, de nem utolsó sorban pedig szót ejtünk CZ tegnapi bejelentéséről is, miszerint a BNB esetében is elérhetővé tették a tőkeáttételes kereskedést, amivel a traderek már az árfolyam eséséből is profitálhatnak. Bár a tőzsde igazgatója az üzenetében azt írta, hogy senkinek sem javasolja a tokenek shortolását, a piac szereplőit nem igazán hatotta meg a dolog.
A piac válasza a tőzsde igazgatójának
Amikor egy kriptopénz mozgásaiból csak a long (emelkedés) irányában lehet profitálni, az minden szereplőt arra ösztönöz, hogy idővel egyre feljebb tornásszák annak az áfolyamát. A shortolással ezzel szemben egy valódi kétirányú folyamat indulhat el, amit a szaknyelv price discovery-nek, vagyis a valós ár felfedezésének nevez.
A tavalyi év egyik nagy meglepetése volt, amikor a legnagyobb tőkeáttételes kereskedést engedélyező oldal, a Bitmex lehetőséget teremtett az Ethereum shortolására, aminek következtében annak árfolyama a korábban elképzelhetetlennek tartott 86 dolláros szintig esett vissza. Érdekes lesz figyelemmel kísérni, hogy a BNB vajon ellen tud-e majd állni ennek a nyomásnak, vagy CZ saját maga lehelte-e a halál csókját a tőzsde tokenjének ajkára.