A Financial Times értesülései szerint januárban indulhat el Libra, a Facebook digitális pénze.
[banner id=”77461″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Az újság három belsős forrásra hivatkozva tájékoztatott arról, hogy a közösségi oldal egy dollár értékéhez kötött stabil coint bocsáthat ki. A Facebook korábbi tervei szerint egy több nemzetközi valutából álló kosár garantálta volna a Libra mögöttes értékét, ám az amerikai szabályozók tiltakozásának hatására végül ezt az ötletet (egy időre) elvetették.
Az indulás pontos idejét a svájci pénzügyi hatóságok határozhatják meg, Zuckerbergék ugyanis ott jegyezték be a Libra kibocsátásáért felelős vállalkozást. A FT forrásai szerint a szükséges licensz megszerzésére 2 hónapon belül sor kerülhet.
A Facebook Libra segítségével a közösségi oldal felhasználói akár határokon át is gyorsan és olcsón hajthatnának végre egymás között tranzakciókat, vagy fizethetnének az ezt támogató üzletekben és webshopokban.
A Libra beindításával kapcsolatos terveket még 2019-ben jelentették be. A valuta mögött hivatalosan nem csak a közösségi oldal, hanem egy több tucat cégből és befektetői csoportokból álló irányító szervezet áll, ám a gyakorlatban azt mindenki a Facebook saját fintech projektjének tekinti. A szervezetből időközben több nagyobb név is kilépett, miután azt kritikák érték az amerikai kormányzat részéről. A távozók között volt a PayPal is, ami 1.5 hónapja jelentette be, hogy a felhasználói számára lehetővé fogja tenni a kriptopénzek vásárlását.
[banner id=”38123″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Mark Zuckerberg szerint ha az Egyesült Államok keresztbe tesz a Librának, akkor azt kockáztatja, hogy egy másik országból, valószínűleg KÍnából érkező digitális valuta fog elterjedni a világban, ami nem szolgálná hazája érdekeit.
A kongresszus ismét a Libráról kérdezte a Facebook igazgatóját