Bár viszonylag könnyű megjósolni, hogy a koronavírus utáni gazdaság magas munkanélküliségtől fog szenvedni, az árinfláció kilátásai nem olyan biztosak. Egyrészről magas lesz az államháztartási hiány és növekszik az államadósság; másrészről, tekintettel a gyenge gazdaságra, a fogyasztók és a vállalatok tartózkodhatnak új adósságok felvételétől, és csökkenthetik adósságterheiket.
(Interjú Dr. Jörg Guido Hülsmannal)
A koronavírus következményeként számos ország súlyosan korlátozta a gazdasági életet. Meddig bírja ezt ki a gazdaság?
Ameddig a készlet tart. Másszóval, ameddig képes vagy magadat fenntartani a megtakarításaidból. Nincs különbség ilyen szempontból egy család és a teljes gazdaság között.
Az Egyesült Államok kormánya több trilliónyi dollárt kölcsönöz és költ arra, hogy mindenkit kimentsen. Ezt a semmiből nyomtatott pénz segítségével fedezik. Egy új InfoWars által készített interjúban, Peter Schiff felvetette azt a kérdést, amit nem sokan tesznek fel mostanában: Ki fogja végül mindezt kifizetni? Emlékeztet, hogy mi, méghozzá vagy adózás vagy infláció formájában.
A jólétünkre, a nyugdíjunkra, a gyermekeink és unokáink jövőjére leselkedő legnagyobb fenyegetés nagy valószínűséggel olyasmi, amiről eddig nem hallottál. Mégis, a Modern Monetáris Elmélet, mely ironikus módon, se nem modern, se nem monetáris elmélet, baloldali diskurzust indított el, és úgy tűnik, hogy jelentős szerepet fog játszani a Munkáspárt (Modern, Tudományos-Fantasztikus nevén: Demokratikus Szocialisták) gazdaság feletti intervencionista hatalomátvétele érdekében.
Tegnap írtunk arról, hogy Ausztrália nemzeti blokklánc platformot épít, ezzel megteremtve a kontinesnyi ország vállalkozásainak az okosszerződések használatának lehetőségét. Újabb óriási gazdaság, India tesz lépéseket az innováció felé. India ugyan még nem tervezi egy nemzeti platform létrehozását, a központi bank…
A nemrég újraválasztott orosz elnök, Vlagyimir Vlagyimirovics Putyin éves kérdezz-felek (QnA) ülését tartotta népével. Az eseményen bárki kérdezhet a világ szárazföldjeinek egyhatodát kitevő ország első emberétől, sokan élnek is a lehetőséggel. Arról nincsenek információink, hogy milyen előszűrésen kell átesnie az…
Az argentín jegybank a gyorsuló infláció megfékezésére egy múlt pénteken – egy héten belüli harmadik emelésként – 40%-ra emelte az alapkamatot. A tavalyi magas, 25%-os infláció után idén 15%-ot céloznak meg a beavatkozással, amely elemzők szerint irreálisnak tűnik. Azért fontos…