Szinte napra pontosan egy éve írtunk nektek a kockázatmenedzselésről, vagyis hogy hogyan számolhatjátok ki azt, hogy egy adott trade-en a bankrollotok mekkora részét érdemes kockára tennetek.
[banner id=”77461″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
“Ha van 100 dollárunk és annak 2%-át kockáztatjuk egy üzleten, akkor az nem azt jelenti, hogy $2-ral vágunk bele az akcióba.”
A fenti anyagban leírtak betartásában segíthet az az ingyenes TradingView szkript, amivel pillanatok alatt kiszámoltathatjátok magatoknak a helyes pozícióméreteteket. Használatához nem kell mást tennetek, mint a felső sorban található Fx gomb megnyomásával előbukkanó keresőbe beírnotok, hogy:
Position Size Calculator
Ha hozzáadtátok a grafikonotokhoz az indikátort, akkor egy kis dobozt fogtok látni valahol a képernyőtökon.
Ahhoz, hogy ezen a megfelelő értékek szerepeljenek, klikkeljetek az indikátor beállításaira (Settings). Ezután a következő felbukkanó ablakkal fogtok találkozni.
Lássuk a számunkra fontosabb sorok jelentését:
Side: long vagy short pozíciót akartok-e számolni?
Entry Price: a beszállótok árfolyama.
Stop Price: a stop-lossotok árfolyama.
Target: profit cél.
Portfolio Value: a kereskedésre használt bankrollotok nagysága.
Percent To Risk Per Trade: hány százalékot akartok kockáztatni a trade-en.
Plot as USD: USD-ben számoljon-e. Ha például BTC (satoshi) ellenében kereskedtek, akkor kikapcsolható.
Dark Chart Background: ha világos / sötét chartot használtok, ezzel állíthatjátok be, hogy mindig jól láthatóak legyenek a kis dobozka értékei.
[banner id=”82524″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Ha minden értéket beírtatok, akkor már nincs más teendőtök, mint leokézni a beállításokat és a grafikonon leolvasni az eredményeket.
Position Size: a legfontosabb. Maximum ekkora pozíciót nyithattok meg, ha tartani akarjátok a Risk Per Trade sorban megadott kockázatotokat.
Entry, Stop, Risk, Take Profit: az általatok megadott belépő, stop-loss, kockázat és profit szintek.
Reward: ha sikeres lesz a trade-etek, akkor ekkora profitra fogtok szert tenni.
És kész. Használjátok gyakran ezt a kis eszközt, a pénztárcátok meg fogja köszönni nektek, ha pedig esetleg elakadnátok, Discord csatornánkon kereskedőink segítségét is kikérhetitek.