A Collins, a közel kétszáz éves múltra visszatekintő szótárkiadó tegnapi blogbejegyzésében az év szavának nevezte az NFT-t, vagyis a non-fungible-tokent.
„Az elmúlt egy évben újra és újra találkoztunk ezzel a hívószóval a hírekben és a közösségi médiában…” – írja a blogposzt, ami az internet és a pénz találkozásaként jellemzi az NFT-ket. A pontos definíciója pedig:
[banner id=”116884″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
„Egy egyedi, blokkláncon regisztrált digitális okmány, ami egy eszköz – egy műtárgy vagy gyűjthető tárgy tulajdonjogát rögzíti.”
Az érdeklődés valóban csúcson pörgött idén. Az NFT tranzakciók volumene az év eleje óta csak nőtt és augusztusban érte el a csúcsát, amikor 1,05 milliárd dollár értékben cseréltek gazdát a tokenek.
NFT adásvételek volumene: sötétlilával a művészi és gyűjtögetős tokenek, rózsaszínnel a játék NFT-k.
A régi aukciós házak is, mint Sothesby’s vagy a Christie’s is elárverezett már számtalan NFT-t is, sőt az előbbi még egy saját NFT piacterek is létrehozott. De rajtuk kívül is számtalan művész, celebritás vagy sportklub is felugrott a száguldó NFT vonatra.