Charles Thomas Munger, a befektetési legenda, a Berkshire Hathaway alelnöke november 28-án 99 éves korában hunyt el egy kaliforniai kórházban – közölte a Reuters. Munger-t sokan Warren Buffett befektetőtársaként ismerhették és egyben megrögzött kriptoellenesként.
[banner id=”141580″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Munger hosszú és legendás karriert futott be, de leginkább a múlt század egyik legsikeresebb amerikai befektetőjeként tartják számon. Emellett az üzleti világ egyik legkritikusabb szószólója volt a kriptovalutáknak ellenében is, és gyakran utalt rá, mint rossz befektetésre.
Barátjával és üzlettársával, Warren Buffett-tel együtt sikeresen alakították át a Berkshire Hathaway-t egy 700 milliárd dolláros óriásvállalattá. Értékalapú befektetési filozófiája révén minőségi vállalatokba fektetett be hosszú távra.
Legendás karrier
Charlie Munger illusztris karriert futott be a jog, az üzleti élet és a befektetés területén. Miután túlélte a második világháborút elvégezte a Harvard Law School-t, Kaliforniában ingatlanjogot gyakorolt, majd az 1960-as években már teljes munkaidőben a befektetésekre és az üzleti menedzsmentre koncentrált.
1962 és 1975 között Munger saját sikeres befektetési palettát működtetett, amellyel közel 20%-os éves hozamokat ért el felülmúlva a piaci indexeket. Ez felkeltette Warren Buffett figyelmét, aki Munger-t a Berkshire Hathaway alelnökévé tette. Munger fontos szerepet játszott abban, hogy a rosszul működtetett Berkshire-ből a világ legnagyobb befektetési óriása váljon, amely ma már több mint 700 milliárd dollárt ér.
Munger-t leginkább Buffett jobbkezeként ismerték, ám kivételes karriert futott be még a partnerségük előtt. Buffett egyszer azt mondta Munger-ről, hogy “minden elismerést” megérdemel a Berkshire sikeréért. Saját befektetési rekordja önmagáért beszél még mindig.
Kapcsolódó cikkünk:
Munger nyíltan kritizálta a spekulatív befektetési stratégiákat, valamint a kriptovalutákat, ehhez az álláspontjához rendíthetetlenül ragaszkodott élete végéig. A bitcoint “ártalmas méregnek“, “nemi betegségnek“, a kriptovalutákat pedig általában “szarnak” minősítette. Idén a 2023 Daily Journal részvényesi gyűlésén is “veszélyesnek” nevezte a kriptovalutákat.
“Ez nem is kicsit hülyeség, ez masszívan hülyeség. Természetesen nagyon veszélyes, és a kormányok rosszul tették, hogy engedélyezték… Értéktelen, őrültség, nem jó, csak ártani fog, antiszociális dolog engedélyezni.”
Amikor álláspontjáról kérdezték, Munger “idiótáknak” nevezte a kritikusokat, és azt mondta, hogy nincs racionális érv a kriptovaluták teljes betiltása ellen, ahogyan azt Kína 2021-ben tette.
“Nem érdekel a világ nemzeti valutáinak aláásása” – mondta 2022 júliusában. A befektetőknek szóló tanácsa egyszerű volt: “Soha ne nyúlj a kriptovalutákhoz. Soha ne vásárold meg. Had múljon el.“
Munger kriptoval kapcsolatos nézetei, hogy helyt állóak-e, azt csak az idő döntheti el. Azonban az biztos, hogy az üzleti világ nem csak egy ravasz befektetőt veszített el, halálával véget ért egy korszak, a kripto ipar, pedig leghangosabb kritikusától búcsúzhat.
[banner id=”141579″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Csapj le a Binance-el közösen indított kereskedési verseny nyereményeire, promóciós lehetőségekért olvasd a Kripto Akadémia híreit.
További híreket, kereskedési elemzéseket, tippeket a Discord szerverünkön, a TikTok és a YouTube csatornánkon találtok.
A Bybit lehet a következő? Az amerikai hatóságok már vizsgálódnak a kripto tőzsde ellen
/cryptoslate, usa today, reuters/