Összeszedtünk öt fontos makrogazdasági mutatót, amit érdemes szem előtt tartanunk amikor a Bitcoin – és ezáltal a kripto piac – árfolyamának további alakulását elemezzük.
Tegnapelőtt óta a Bitcoin ára olyan kulcsszintek körül mozog, ami kérdésessé teszi az árfolyam további alakulását hosszabb távon is. A piaci hangulat rendkívül gyorsan átcsapott félelembe, ahogy a tegnapi cikkünkben is írtuk.
Összeszedtünk tehát öt olyan makrogazdasági mutatót, amelyek hatással lehetnek a Bitcoinra, és ezáltal a krpitopiacra, és szerintünk ennek emelkedéséhez fognak hozzájárulni.
1.: Úgy tűnik, hogy az amerikai 10 éves lejáratú kötvények hozama csúcs mintát formál, ami arra utal, hogy a kötvényhozamok csökkenni fognak. Ez bullish hatással lehet a kriptopiac esetében, a CoinBureau elemzője szerint pedig különösen az altcoinokra, azon belül is az ETH-re, mert szerinte ezek érzékenyebbek a hosszú távú kamatokra.
2.: Úgy tűnik, hogy a DXY (Dollar Strength Index – az Amerikai dollár erősségi mutatója) is csúcsmintát formál, ami arra utal, hogy az USD gyengülés előtt áll. Ez optimálisan hathat a kriptopiac, és úgy összességében az egyéb eszközök árfolyamára, mivel ezek általában fordítottan korrelálnak az USD-vel (erősebb USD = gyengébb piacok, mivel adott mennyiségű USD nagyobb vásárlóerővel bír).
3.: A MOVE index is zuhanásban van, és újra tesztelheti az általa kialakított csökkenő csatorna alját. A MOVE index megmutatja, hogy a befektetők milyen volatilitásra számítanak a kötvénypiacon. Alacsonyabb volatilitás = nagyobb likviditás = bullish a kripto esetében.
4.: Az arany ára úgy tűnik, mintha rövid távon egy klasszikus blow-off top-ot ütött volna meg és 10%-os vagy még több egészséges korrekcióban lehet része. Feltételezve, hogy az arany ára a geopolitikai kockázat/eszkaláció mérőszáma, az alacsonyabb aranyárak = kevesebb geopolitikai bizonytalanság = magasabb kripto árfolyamok.
5.: Az olajárak egy emelkedő csatornából törtek ki lefelé, ami arra utal, hogy hatalmas olajösszeomlás következhet. Feltételezve, hogy az olajárak a közel-keleti geopolitikai kockázat/eszkaláció mutatói (ami úgy tűnik, hogy így van), az alacsonyabb olajárak = kisebb a közel-keleti bizonytalanság = a kriptopiaci emelkedés.
Érdemes vigyázni azonban, mivel a túl gyenge olaj gyenge gazdaságot is jelezhet. Viszont ha ez az eshetőség állna elő, az kamatcsökkentést és fiskális stimulust jelentene, amely ismét a kockázatos eszközosztályok malmára hajtaná a vizet.
A fenti elemzés kizárólag a kriptopiac rövid távú kilátásaira vonatkozik.
[banner id=”100838″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
További híreket, kereskedési elemzéseket, tippeket a Discord szerverünkön, a TikTok és a YouTube csatornánkon találtok.