Tom Emmer és Patrick McHenry republikánus képviselők újfent kritizálták Gary Gensler, a SEC elnökének a lépését, és választ akarnak kapni arra vonatkozóan, hogy az Értékpapír- és Tőzsdebizottság (SEC) hogyan osztályozza a kriptovalutákhoz köthető airdropokat.
[banner id=”136129″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
A szeptember 17-én Genslernek küldött levél szerint a SEC, az airdropokat “nem regisztrált értékpapíroknak” minősítette. A SEC elnökének szeptember 30-ig kell választ adnia a levélben feltett kérdésekre, többek között arra is, hogy a kriptos airdropok hogyan illeszkednek az ügynökség szabályozási keretébe.
“Az ügynökség korábban kijelentette, hogy maguk a digitális eszközök nem értékpapírok. Most azonban azt állítja, hogy ezeknek az eszközöknek az ingyenes elajándékozása valahogyan értékpapír-szabályozást vált ki. Hogy van ennek értelme?”
A SEC 2022-ben perelte be a Hydrogen Technology Corporationt az airdrop programokon keresztül kiosztott Hydro tokenekkel kapcsolatos piaci manipuláció miatt, már akkor nem regisztrált értékpapír kiosztásnak bélyegezte az airdrop tevékenységet. 2023-ban a SEC hasonlóképpen azzal vádolta Justin Sunt és a BitTorrenthez kapcsolódó cégeket, hogy regisztrálatlan havi BTT token mennyiségeket osztanak ki.
Részlet a Gary Genslernek küldött hivatalos megkeresésből
Számos projekt, nyilvánvalóan a lehetséges szabályozási problémák elkerülése érdekében, blokkolta és tiltotta az amerikai állampolgárok részére az airdrop programokban való részvételt, webhelyekhez való hozzáférést és a tokenek igénylését is. (Többek között ezek a projektek is blokkolták Amerikában az airdrop programjukat: Saga, Tensor és NIM.)
Kapcsolódó cikkünk:
Emmer és McHenry által idézett, valamint az ehhez hasonló számos eset feltűnt a Képviselőház Pénzügyi Szolgáltatások Bizottságnak is és aggodalmukat fejezték ki a tekintetben, hogy a SEC ismét túllép hatáskörén azáltal, hogy értékpapírtörvényeket alkalmaz a kriptos “ajándékokra“.
“Aggódunk amiatt, hogy az értékpapírtörvények helytelen alkalmazása akadályozhatja a blokklánc innovációs tevékenységeket” – áll a levélben.
A törvényhozók szerint az airdropok értékpapírként való besorolása akadályozhatja a blokklánc innovációt és a decentralizált technológiák növekedését. A SEC megközelítése negatív gazdasági következményekkel is járhat, beleértve az adóbevételek csökkenését és a munkahelyteremtés elfojtását a blokklánc ágazatban.
Kérdések Genslerhez
A levél öt kérdéskört tartalmaz Gensler felé az airdropokkal kapcsolatban. Az “ingyen adott” kripto hogyan illeszkedik a Howey-tesztbe, amely meghatározza, hogy egy eszköz értékpapírnak minősül-e, vagy sem. Azt is megkérdezték a képviselők, hogy a SEC hogyan különbözteti meg az airdropokat más jutalmaktól, például a hitelkártya pontoktól, és hogy az ügynökség értékelte-e álláspontjának gazdasági és piaci hatását.
Közös bizottság létrehozása
A SEC és a CFTC eddig önkéntesen hozott döntéseket egyes kriptos ügyekben és egyben mindkét hatóság felügyelné az iparágat sajátos álláspontok alapján, sajátos értelmezések szerint, hogy egyes kriptovaluták árunak, vagy értékpapírnak minősül-e. Az egyértelműség hiánya, azonban szabályozási bizonytalanságot és feszültséget generált eddig a hatóságok és a kriptoipari szereplők között az USA-ban, így airdrop témában is.
Ennek megoldására legutóbb egy új törvényjavaslatot terjesztettek elő a digitális eszközökre vonatkozó szabályozás egyszerűsítése érdekében, amelyben egy közös tanácsadói bizottság létrehozását javasolják. A közös bizottságot a Határidős Árutőzsdei Kereskedési Bizottság (Commodity Futures Trading Commission – CFTC) és az Értékpapír- és Tőzsdebizottság (Securities and Exchange Commission – SEC) közösen irányítaná.
[banner id=”100838″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
További piaci híreket, kereskedési meglátásokat a Discord szerverünkön, a TikTok és a YouTube csatornánkon találtok.
/SEC, coinpedia, decrypt, cryptopolitan/