Tegnapi bejelentése szerint megválik mintegy 30 kereskedési párjától az egyik legnépszerűbb kriptopénztőzsde, a Binance. A közlemény szerint a cél a “likviditás, és a kereskedési élmény” növelése, a rövidke bejegyzés állítása szerint ez a projektvezetők kérésének megfelelően történik.
[banner id=”33219″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Ezt követően felsorolják az érintett párokat, majd a szokásos sablon szöveget olvashatjuk a kereskedés kockázatairól.
A következő párokról van szó:
- ANKR/PAX
- ANKR/TUSD
- ANKR/USDC
- BCPT/PAX
- BCPT/TUSD
- BCPT/USDC
- BTT/BTC
- DENT/BTC
- DOGE/PAX
- DOGE/USDC
- ERD/PAX
- ERD/USDC
- FTM/PAX
- FTM/TUSD
- FUEL/ETH
- GTO/PAX
- GTO/TUSD
- GTO/USDC
- LUN/ETH
- NCASH/BNB
- NPXS/BTC
- ONE/PAX
- ONE/TUSD
- PHB/PAX
- PHB/USDC
- TFUEL/PAX
- TFUEL/TUSD
- TFUEL/USDC
- WAVES/PAX
- WIN/BTC
Nem szokatlan, hogy egy kriptopénztőzsde megváljon kereskedési pároktól, sőt, akár egészében is eltávolíthat kínálatából egyes kriptopénzeket, az okok sokfélék lehetnek, felmerülhet a transzparencia, vagy a kommunikációi hiánya a projektgazdákkal, valamiféle visszaélés gyanúja, és természetesen az elégtelen kereskedési volumen, azaz az érdeklődés hiánya is.
Bár a kereskedők számára is kellemetlen lehet egy-egy delisting, azaz “delistázás”, komoly problémát az adott coin, vagy token hodlereinek okozhat, hiszen ha az adott projekt más tőzsdén még nem szerepelt, akkor az árfolyama szinte garantáltan mélyrepülésnek indul, ha szerepelt is más kriptopénztőzsdéken, akkor sem vet rá jó fényt a delistázás.
Mit tehetünk?
Elkerülendő, hogy egy coin, vagy token kikerülése egy adott kriptopénztőzsdéről kellemetlen meglepetésként érjen bennünket, érdemes időről-időre, például havonta egyszer-kétszer áttekintenünk a kriptopénz “helyzetét”, többről van szó, mint csupán az árfolyam ellenőrizgetéséről.
Meg kell néznünk néha a kereskedési volument minden felületen, ahol elérhető, ha azt látjuk, hogy erőteljen csökken, netán “pang”, az intő jel lehet. Persze a piac pillanatnyi állapota is hat a kedvencünkre, nem feltétlenül tragédia, ha nem forognak dollár százmilliók a projektben.
Fontos viszont, hogy ránézzünk a projekt fejlődésére, kövessük nyomon közösségi média tevékenységüket, és közleményeiket, ha van – kézzelfogható – mondanivalójuk, az jót jelent, bár önmagában ez sem garancia arra, hogy jó irányba tartanak. Bátran kérdezzünk a projektgazdáktól, ha kitérő, nem egyértelmű válaszokat adnak a közeljövőküket, a terveiket illetően, az ismét rossz jel.
Sok oka lehet annak, hogy miért is kerül bajba egy kriptopénz projekt, kérdezzünk, informálódjunk, tartsuk nyitva a szemünket, próbáljuk meg előre látni a közelgő problémát.