Az utóbbi időben gyakran kerül terítékre a népszerű amerikai kriptopénz váltó, és tőzsde, a Coinbase, ma azonban nem egy újabb összeomlásról, és még csak nem is az arra adott felhasználói válaszról lesz szó. Mára visszatérünk a meghatározó váltó kapcsán az élet normál kerékvágásába, reméljük, hogy nem kell többet problémákról beszámolnunk. Listázásról beszélünk, nem is akármilyenről, hiszen a váltó blogposztja szerint felkerülhet a kínálatukba többek között a Vechain, vagyis a VET is.
[banner id=”77464″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
A Coinbase nem titkolt célja, hogy a piac aggregált értékének 90%-át kínálhassák felhasználóiknak, addig azonban még hosszú az út. A kiválasztás szempontjai között szerepel a biztonság, az együttműködésre való hajlandóság, illetve -némi marketing sziruppal leöntve- az is, hogy osztozzanak a “nyitott pénzügyi rendszer” létrehozásának víziójában a világ számára.
[banner id=”85812″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
A kínálatba kerülés útjában nem csak “belső”, vagyis a projekttől függő tényezők állhatnak, hanem “külső”, például szabályozási kérdések is, hiszen nem mindegy, hogy megfelel-e az amerikai előírásoknak egy kriptopénz projekt.
Fontos tehát, hogy az alábbi coinok, tokenek kapcsán a listázás lehetőségéről van szó, ha úgy tetszik vizsgálat alatt állnak, később derül ki, hogy valóban felkerülnek-e a Coinbase kínálatába. De lássuk a lényeget, talán a legismertebb projekt ezek közül a Vechain, de távolról sem egyedüli kandidát, íme a teljes csapat:
- Aave
- Aragon
- Arweave
- Bancor
- COMP
- DigiByte
- Horizen
- Livepeer
- NuCypher
- Numeraire
- KEEP Network
- Origin Protocol
- Ren
- Render Network
- Siacoin
- SKALE Network
- Synthetix
A Vechain mellett a Siacoin is ismerős lehet sokaknak, erről a projektről korábban mi is többször beszámoltunk, a témában írott összes cikkünk itt látható. Visszatérve a listázás lehetőségére, a Coinbase többször is hangsúlyozza vonatkozó blogposztjában, hogy nagy hangsúlyt fektetnek az ellenőrzésre, ez némiképp ellenmondásban áll azzal, hogy a piac java részét szeretnék elérhetővé tenni a felhasználóiknak.
EOS, Sia: csak nyertek a büntetéssel a megbírságolt kriptós startupok?
Azért, mert a jelenleg létező nagyjából 5 000 kriptopénz közül lássuk be, nem kevés a még említésre sem méltó projekt, nagy kérdés, hogy mekkora az a hányad, amivel egyáltalán érdemes foglalkozni. Ha szeretnél többet tudni a kriptopénzek világáról, iratkozz fel az ingyenes KriptoSuli leckesorozatunkra, ha pedig már kereskednél, akkor csatlakozz Discord csatornánkhoz, szakértőink remek ötletekkel várnak rendszeresen!