Korábban mi is beszámoltunk már arról, hogy az olyan világszerte ismert, és a világ java részén jelen lévő elemző- és auditor cégek, mint a Deloitte, vagy a KPMG ütemesen nyitnak a kriptopénzek, és a blokklánc felé. Előbbi többek között olyan banális lépésekkel is, mint például a bitcoin elfogadás a menzáján, utóbbi egyelőre “csak” elemzők felvételével, tanácsadással, egyebekkel.
[banner id=”86335″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
A nagy múltú KPMG egyik új szolgáltatása pedig különösen figyelemre méltó, hiszen egy olyan eszközről van szó, ami nem csupán “hagyományos” ügyfeleknek, és fintech startupoknak szól, hanem még arra is lehetőséget ad, hogy egy blokkláncról származó információkkal dolgozzon.
Vechain társtulajdonossá vált a világ 2. legnagyobb könyvvizsgálója
Pénzügyi beszámolók, biztonsági- és pénzügyi előírások, adatszolgáltatás, ezekre ad lehetőséget, illetve ezek végrehajtásához, teljesítéséhez ad eszközt az új platform, ez önmagában még nem lenne túlságosan meglepő, azonban az, hogy már blokklánc rendszerekkel is képes lesz kommunikálni, mindenképp örvendetes újdonság a kriptopénzek iránt érdeklődők számára.
[banner id=”85814″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
A Cryptoasset Services névre hallgató részlegük vezetője, Sam Wyner a Coindesknek adott interjújában azt mondta, hogy bő egy éve dolgoznak a rendszeren, beszámolója szerint a bankoknak is, és a cégeknek is akár “több tíz” különböző rendszere van, ezeket nehéz összehangolni, összekapcsolni, a blokklánc megjelenése csak tovább bonyolította a helyzetet.
[banner id=”85141″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Éppen ezért merült fel ez a termékötlet, ami egyben remekül jelzi az egész kriptopénz, és blokklánc ipar számára, hogy a terület ütemesen fejlődik, hiszen ha ez másképp lenne, akkor a KPMG-ben sem merült volna fel ez a termékötlet. A Chain Fusion névre keresztelt rendszer lényege, hogy standardizált tranzakciókat hozzon létre, függetlenül attól, hogy azok klasszikus, fiat pénz alapú tranzakciók, vagy egy blokkláncon történnek.
KPMG: a felsővezetők 48%-a arra számít, hogy 3 éven belül megváltoztatja cégüket a blokklánc
Azt Wyner nem árulta el, hogy eddig hány, és pontosan mely ügyfelek érdeklődtek a termék iránt, csak annyit mondott, hogy “számos ügyféllel, és potenciális ügyféllel” beszéltek már. Az viszont kiderült, hogy “komplex analitikai” eszközöket is kínálnak az új szolgáltatás keretében, erre bizonyára szükség is lesz, ha valóban lesznek olyan ügyfeleik, akik akár tucatnyi különböző pénzügyi rendszerből, köztük blokklánc megoldásokból is dolgoznak, illetve számos törvényi előírásnak is meg kell felelniük mindeközben.
[banner id=”77461″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Ha szeretnél többet tudni a blokklánc világáról, iratkozz fel az ingyenes KriptoSuli leckesorozatunkra, néhány naponta küldünk egy könnyen emészthető, jól áttekinthető anyagot egy email formájában, ha pedig már úgy érzed, hogy készen állsz a kereskedésre, akkor csatlakozz Discord csatornánkhoz, ahol szakértőink várnak hasznos tippekkel, tanácsokkal!
Deloitte menza: túrós csusza, tejbegríz, ásványvíz, 0,00107587 BTC lesz