Az adatvédelem eddig kizárólag a személyes adatokra (pl. név, telefonszám, e-mail cím, stb.) koncentrált, az EU általános adatvédelmi rendelete, a GDPR viszont május 25.-i bevezetésével kibővíti ezek körét, és már kifejezetten ide sorolja a helymeghatározók (gps-jel) és online azonosítók (felhasználónév, jelszó, böngészési előzmény) adatait is.
A vállalatok nagy része már gőzerővel dolgozik azon, hogy a meglehetősen közeli határidőre megfeleljen az új szabályozásnak, ennek kapcsán pedig fontos megjegyezni, hogy akárcsak más területeken, a blokklánc itt is a hagyományosnál hatékonyabb megoldásokkal szolgálhat.
Ennek kapcsán az érdeklődők május 15-én a DLabs szervezésében egy előadáson, majd azt követően egy kerekasztal beszélgetésen vehetnek részt a GDPR és a blokklánc-technológia hazai szakértőivel.
Az előadók:
dr. Dana-Csenki Helga
Nemzetközi adójogász. A Szegedi, illetve Mannheimi Egyetemeken szerzett jogi diplomái után Brüsszelben, Németországban és Cipruson dolgozott nemzetközi adótanácsadóként BIG4 cégeknél. Jelenleg egy nemzetközi szoftverfejlesztő cégnél vezeti az európai adóosztályt. Két éve kezdett közelebbről foglalkozni a blockhain technológiában rejlő lehetőségekkel, elsősorban a kriptovaluták és ICO-k jogi szabályozásával. Jelenleg a Nicosiai Egyetem Digital Currencies masterképzésének hallgatója.
Csendes Dániel
Rhyno Technologies, Társalapító és CEO. Az Income Locker (inlock.io) üzletfejlesztésért és a Rhyno blokklánc megoldásért felelős szakértője. Részt vett a TE-Food sikeres ICO-jában. Közgazdász, befektető és vállalkozó, a magyar Blockchain Kutatási Egyesület alapító tagja, a Rhyno Technologies társalapítója.
Debreczeni Barnabás
Shinrai, Alapító és CEO. Debreczeni Barnabás a decentralizált digitális pénzek egyik magyarországi evangélistája. Cége, a Shinrai üzemelteti Magyarország első Bitcoin ATM-ét és első online Bitcoin váltóját (MrCoin). A magyar és a nemzetközi blockchain közösségnek egyaránt aktív résztvevője, a Magyar Bitcoin Egyesület elnökségi tagja, a Bitcoin Budapest meetupok főszervezője, és több más decentralizált pénzügyi technológia (pl. az egyre népszerűbb Ethereum) fejlődését naprakészen figyelemmel kíséri. Öt éves kora óta programozik, számos IT-startup felépítésében vett részt, évekig egy több, mint 20 országban jelenlévő amerikai vállalat, a TerraCycle IT-igazgatója volt.
Dr. Dávid Péter
BIB Zrt. jogi vezető, Infokommunikációs szakjogász. Jogi tanulmányait a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog és Államtudományi Karán végezte, infokommunikációs szakjogász végzettséget pedig a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán szerzett. 2006-től ügyvédjelöltként dolgozott, majd 2008-tól a Hírközlési fogyasztói jogok képviselőjének jogi munkatársa. 2011-től a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató jogtanácsosa. 2014-től a Magyar Reorganizációs és Követeléskezelő Zrt. adatvédelemért, a társasági jogi és a compliance területért felelős szakembere. 2017 márciusa óta a Magyar Nemzeti Bank Pénzügyi rendszer elemzése igazgatóságának projektkoordinátora, jogi és compliance szakértője. A Budapest Institute of Banking Zrt. adatvédelmi tanfolyamainak előadója és jogi vezetője.
Helyszín:
Ceu, Oktober Hall
2018. május 15., 18:00–21:00
Október 6. utca 7, Budapest 1051, Magyarország
Részvételi díj:
3500Ft / fő
Az est főtámogatója a CryptoTari, a Máltai Lovagrend kriptovalutája. Minden jegy mellé ajándék CryptoTarit kapnak vendégeink, sőt még nyerni is lehet játékunkon.
További információk:
https://www.facebook.com/events/170247567139998/
Kapcsolódó tartalom:
Gigabírság, félelem és kapkodás: új korszak kezdődik az adatvédelemben