Az elmúlt 10 év során több elmélet is született arról, hogy ki lehetett a Bitcoin rejtélyes megalkotója. A legizgalmasabb verzió szerint egy kartellfőnök volt a legendás feltaláló, a legtöbbször azonban mégsem róla, hanem a hazugságaival már számtalanszor megbukott Craig Wrightról cikkeznek a kriptós híroldalak.
Az ál-Satoshi néhány nappal ezelőtt éppen a plagizált diplomájával bukott le, de úgy tűnik, hogy nem csak a szakdolgozatának anyagát, de még a saját magának vallott bitcoin tárcáinak a címeit is valaki másról koppintotta le.
[banner id=”74689″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Wright az elmúlt évek során több bírósági tárgyaláson is részt vett, amelyeken azt próbálta meg bebizonyítani, hogy tényleg ő az igazi Satoshi Nakamoto. Ezeken a meghallgatásokon bemutatott egy olyan listát is (Tulip Trust), amin azokat a bitcoin címeket tüntette fel, amelyekre korábban állítólag bitcoint bányászott. Néhány órával ezelőtt kiderült, hogy valószínűleg ezekkel kapcsolatban sem mondott igazat.
Someone just signed a message calling Craig a fraud from 145 addresses Craig claimed were his in the Tulip Trust.
I verified the first few addresses on the list, and their signatures and presence on Craig's list checks out.https://t.co/gwTy8GcmiF pic.twitter.com/4hHCKr8NCA
— Zectro (@Zectro1) May 25, 2020
Valaki egy kriptografikusan aláírt üzenetet tett közzé, amivel azt igazolta, hogy a Wright listáján található tárcák közül legalább 145 az ő birtokában van.
“Wright egy csaló és nincsenek privát kulcsai ezekhez a tárcákhoz.
A Lightning Network egy remek találmány, de törekednünk kell rá, hogy a bitcoin fő hálózatán is növelni tudjuk a tranzakciók számát. Sajnos a megoldás nehezebb annál, mint hogy megváltoztassunk egy értéket a forráskódban, vagy hogy befolyásos szereplőként másokra kényszerítsük az akaratunkat.
Mindnyájan Satoshik vagyunk”
[banner id=”77416″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
A rejtélyes aláíró tárcáin mintegy 60 millió dollárnyi, 2009 óta mozdítatlan bitcoin található, így az elsőként reagálók közül többen is azt hitték, hogy talán maga Satoshi rántotta le a leplet a csalóról, ám amint az a néhány nappal ezelőtti rejtélyes bitcoin tranzakció után is kiderült, ebben az esetben sem a feltalálónak tulajdonított címekről volt szó.