Izgalmas összefoglalót tett közzé a Forbes, BIlly Bambrough elemző véleménye szerint a piac “úgy néz ki”, mint 2016-ban, legalábbis sok a hasonlóság az eddigi legnagyobb bull run előtti időszak, és a jelen között. A Grayscale információira alapozza írását, kétségtelen, hogy a márciusi 4000 dolláros ártól mostanra eljutottunk egészen 12 000-ig, a jelenlegi piaci struktúra pedig azt sejteti, hogy -ahogy 2017-ben is történt- jelentős felfutás előtt állhatunk.
[banner id=”90919″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Phil Bonello, a Grayscale elemzője úgy látja, hogy a gazdaságélénkítő csomagok, törekvések mellett a befektetők alternatívát keresnek az “örökké bővülő” monetáris rendszerrel, vagyis a pénznyomtatással szemben. Megfogalmazása szerint a bitcoin egyedi tulajdonságai, úgymint a véges készlet, és a központi hatóságoktól való függetlenség tehetik vonzó befektetési célponttá az infláció elkerülése végett.
[banner id=”88701″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Megjegyzi azt is, hogy számos komoly, nagy tapasztalatú befektető, mint például Paul Tudor Jones is fektetett már bitcoinba az elmúlt időszak során, valóban, erről mi is beszámoltunk részletesen:
Paul Tudor Jones: megvan az első nagynevű befektető, aki bitcoinba fektette ügyfelei pénzét
Ezek a piaci jelenségek vezettek az immár hosszú hetek óta tartó bikatrendhez, sokan abban hisznek, vagy inkább bíznak, hogy a vezető kriptopénz eléri korábbi rekordárát (19 000, egyes helyeken 20 000 USD), sőt, akár meg is haladja azt akár még 2020 során.
[banner id=”77464″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Persze semmiféle garancia nincs arra, hogy túljutunk a 12 000 dolláros szinten, azon az értéken, amit ezen a hét már túllépett a bitcoin, azonban nem sikerült jelentősen felette maradnia. Cikkünk születésekor egészen pontosan 11 764 dollárnál járunk, meglátjuk, hogy mit hoznak a következő napok.
Az mindenesetre biztos, hogy adott egy fontos hasonlóság a 2017-es bikapiac, és a mostani között, mégpedig az, hogy olyan nagy nevek, mint például a Winklevoss ikrek, és mások is arról tweetelnek követőiknek, főként az új érdeklődőknek, hogy nem kötelező egy kerek egész bitcoint venniük, a kriptopénz százmilliomod részig osztható, bátran vegyenek akár csak egy egészen “kicsit”.
Szó szerint ugyanez hangzott el többektől 2017 során, meglátjuk, hogy most is követi-e majd akkora felfutás a jó szándékú tanácsot, mint akkor.