Korábban több ízben is beszámoltunk a hazai kripto-szcéna egyik üdvöskéjéről, a kriptopénz alapú hitelezéssel foglalkozó Inlockról. A teljes egészében itthon fejlesztett projekt több éve készül, egy ideje piacon is van már, most azonban talán minden eddiginél fontosabb újdonsággal rukkoltak elő.
[banner id=”74445″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
Megérkezett az automatizált kamatozás, semmi mást nem kell tennünk, csupán letétbe helyezni kriptopénzeinket ahhoz, hogy helyettünk dolgozzanak. A klasszikus “gombnyomásra” szlogen itt nem érvényesül, hiszen a beutaláson túl valóban semmilyen teendőnk nincs.
Mi mintegy hétszáz dollárral teszteltük a rendszert, csapjunk is bele, lássuk a részleteket!
Belépés után egyből a dashboard, vagyis a statisztikákat, fontos tudnivalókat összegző felület fogad minket, áttekinthető és könnyen használható. Jól látszik, hogy a 700 dolláros depositunkból már keletkezett 17 dollárnyi kamat, a képernyőfotó készültekor ebből 16 dollárt és 51 centet már jóvá is írt számunkra a rendszer, függőben van 45 cent, amit hamarosan szintén meg fogunk kapni.
A portfóliónk összetétele is áttekinthető, még vizuális szemléltetést is kapunk egy fektetett oszlopdiagram formájában.
A következő elem, amiről említést kell tennünk a dashboardon a tárcáink felvonultatása, a lehető legegyszerűbb, már-már puritán, ám mégis ízléses megjelenítésben minden tárca egy-egy álló téglalapként jelenik meg, bennük mindösszesen két gombbal.
[banner id=”90909″ caption_position=”bottom” theme=”default_style” height=”auto” width=”auto” show_caption=”1″ show_cta_button=”1″ use_image_tag=”1″]
A “-” jellel kiutalhatunk, a “+” jellel pedig újabb kriptopénzeket utalhatunk a rendszerbe. Bármelyik megnyomása után a különböző kriptopénz-tárcákban jól megszokott információkat és a hozzá tartozó QR kódot látjuk, könnyen használható, meglepetések nélküli.
Minden tárca esetében azt is látjuk külön-külön, hogy pontosan mennyi kamatot hozott számunkra az adott kriptopénz letét. Illetve láthatjuk az APY (Annual Percentage Yield) értéket is, ez az éves elérhető kamat százalékban kifejezve.
Itt, a ki- és beutalások kapcsán van a legfontosabb mostani újdonság, a fejlesztés lényege, hogy miután beutaltunk adott mennyiségű kriptopénzt, automatikusan elkezd kamatozni számunkra, nincs semmilyen teendőnk. Nem kell sem megnyomnunk, sem beállítanunk semmit, a rendszer dolgozik helyettünk, Kamatozó Tárcánnak nevezi az Inlock az új szolgáltatást.
Ha szeretnéd kipróbálni, ITT MEGTEHETED!
Fejessel a mélyvízbe: az INLOCK tokenje bekerült a Liquid kínálatába
A mi eseteünk jó példa az új fejlesztés előnyeire, hiszen sokáig nem éltünk a kamatozás lehetőségével, nem állítottuk be, hogy mely kriptopénzünk után szeretnénk kamatot kapni a rendszerből. Amióta azonban nagyjából két hete elindult az automatikus kamatozás, a bevételeink is jelentősen nőttek, hiszen minden egyes beutalt coin és token után megkapjuk a kamatokat anélkül, hogy bármit is tennünk kellene.
Convergence: több magyar blokklánc startup is kiállított a spanyol konferencián
Nem ez az egyetlen újdonság az Inlock háza táján, nemrég saját mobilapplikációval is megjelentek, erről itt írtunk részletesen:
Az Inlock egy fontos lépéssel közelebb került a céljához, egy könnyen használható, sokak, egy napon talán tömegek által használt platform felépítéséhez. Mi továbbra is figyelemmel követjük a fejleményeket, be fogunk számolni a jövőben is az újdonságaikról.